Moderné kúpeľne v panelákových bytoch

Staršie generácie si ešte doteraz pamätajú umakartové jadrá, ktoré pred pár rokmi začali vo veľkom nahrádzať tie kvalitnejšie murované. Kúpeľne v panelákových bytoch nedisponujú veľkými priestormi, čo je v podstate výzva pre interiérového dizajnéra, ktorému bola zverená rekonštrukcia nehnuteľnosti.

 

Ak vás plánovaná rekonštrukcia kúpeľne ešte len čaká, poradíme si, ako si zariadiť kúpeľňu. Pri zariaďovaní tejto miestnosti nezabúdajte predovšetkým na hydroizoláciu, nakoľko práve kúpeľňa patrí k miestnostiam s najvyššou vlhkosťou.

 

Vaňa, alebo sprchový kút?

 

V prvom rade sa rozhodnite, či chcete vaňu, alebo sprchový kút. Ak ste mladý a vo vašej domácnosti nebývate so svojimi rodičmi – seniormi, odporúčame vám vaňu. V prípade, že sa budete chcieť sprchovať, dokúpite si kvalitné vaňové zásteny, ktoré vám uzatvoria priestor vo vani a získate tak v podstate sprchový kút. Ak nedisponujete veľkým priestorom, bývate so staršími ľuďmi, poprípade máte problémy s pohybovým aparátom, kúpte si skôr sprchový kút. Vaňu navyše oceníte aj vtedy, ak často právate ručne a máte malé deti. Ak sa rozhodnete pre sprchový kút, dajte si záležať na výbere kvalitnejšej špárovačky. Obklad a špáry v sprchovom kúte budú neustále mokré.

 

Voľne stojace a rohové vane

 

Z ponuky vaní sú najkrajšie voľne stojace vane. Tie vám ale odporúčame dávať len do väčších kúpeľní, pretože voľne stojace vane zaberajú viac priestoru. Nikdy si však nedávajte rohové vane. Sú nepraktické a budete mať problém do nich vojsť.

Voľne stojace vane v kombinácii s okrúhlymi umývadlami vytvoria perfektný celok, na ktorý sa nebudete môcť vynadívať.

 

Závesné skrinky a závesné WC

 

V moderne zariadených bytoch nájdete toaletu a kúpeľňu s vaňou/ sprchovým kútom rozdelenú na dve samostatné časti. Takýmto spôsobom to urobte aj vo vašom byte. Ak chcete ušetriť priestor a uľahčiť si upratovanie, vyberajte si závesné WC a závesné skrinky do kúpeľne. Skrinky by mali byť z vodeodolného materiálu – odporúčame z MDF dosiek.

Priestor kúpeľne opticky zväčšíte aj výberom otvorených políc.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *