Máte doma nadmernú vlhkosť?

Poobzerajte sa po vašom domove a zistíte, či v ňom nie je nadmerná vlhkosť. Najvýraznejšie príznaky nadmernej vlhkosti môžu zahŕňať mokré škvrny na stenách a stropoch, hnijúce a oslabené drevo, plesne a huby, kondenzácia na vašich oknách, lúpanie tapiet, farby a všeobecne zatuchnutý a vlhký pocit.

Vlhkosť a plesne

Najčastejším príznakom vysokej vlhkosti je rast plesní. Môžete ich rozoznať svojimi očami, ale na ich detekciu vám dobre poslúži aj nos. V miestach, v ktorých nie sú ľahko viditeľné (napríklad temné pivnice), vám práve čuch pomôže zistiť ich výskyt. Sprevádza ich totiž zatuchnutý zápach, na ktorý len tak ľahko nezabudnete..

Ako bojovať s nadmernou vlhkosťou?

Nadmerná vlhkosť spôsobuje značné nepríjemnosti, ale nemusíte sa obávať, domáce odvlhčovače vám pomôžu. Odvlhčovače sú domáce produkty zamerané na odstránenie prebytočnej vlhkosti. Tieto odvlhčovacie jednotky sú dodávané v rôznych veľkostiach a vyhotovujú sa pre rôzne oblasti použitia. Malé a kompaktné odvlhčovače sú najvhodnejšie pre menšie priestory. Je vhodné ich umiestniť nad drez, do malých kúpeľní, atď , zatiaľ čo tie veľké je vhodné použiť vo väčších priestoroch, najmä tam, kde sa používa sprchovací systém. Kúpeľňové odvlhčovače udržujú v miestnosti tú správnu vlhkosť prostredia. Vďaka nim sa budete cítiť príjemne. Navyše sú hospodárne a veľmi tiché.

Odvlhčovače znižujú hladinu vlhkosti, takže váš domov bude menej priaznivý pre alergény, ako sú roztoče a plesne. Znižujú možnosť vzniku podráždenia na koži a priaznivo pôsobia na váš dýchací systém. Zmierňujú pachy, ktoré môžu sprevádzať plesne vo vašej domácnosti. Zbavia vás „zatuchnutej “ vône, ktorá vie byť veľmi nepríjemná.

Tieto prístroje pomáhajú znížiť pravdepodobnosť výskytu plesní na oblečení, nábytku a ďalších textíliách (napríklad závesy alebo plachty).

Ako sa postarať o správnu vlhkosť prostredia sme si opísali vyššie, ako docieliť, aby sme mali teplo napríklad na chate alebo vo víkendovom domčeku? V tom vám zas pomôžu plynové ohrievače. Sú vhodné, ak potrebujete prikúriť vo vonkajších alebo vnútorných priestorov. Sú obľúbené pre ich vysoký výkon a zároveň nízku cenu.

Hedy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *