Ktorým miestam v domácnosti by ste mali pri upratovaní venovať podstatne viac času?

Každý z nás chce mať v domácnosti čisto. Pri malých deťoch je však problém udržať domácnosť dokonale čistú a tí, ktorí majú doma deti, s nami môžu len súhlasiť.

Niektorým miestam v domácnosti by ste sa ale mali pri upratovaní venovať podstatne viac času. Ich neudržiavanie by sa vám totiž mohlo vypomstiť.

Kuchynský drez 

Drez musí byť odolný nielen voči špine, ale aj voči čistiacim prostriedkom a mechanickému poškodeniu. Práve v dreze na jeho povrchu sa pri nedostatočnom čistení zachytáva špina, mastnota a po čase sa vám práve pod vplyvom špiny môže drez nepekne zafarbovať.

Môžete zainvestovať do odolnejších nerezových drezov, ale nezabúdajte, že pravidelné čistenie môže predísť jeho skorému znehodnoteniu.

Používajte šetrné čistiace prostriedky a čistite drez pokojne aj každý deň. Vyčistiť ho môžete aj s použitím jedlej sódy, kyseliny citrónovej a octu. Odporúčame nechať nejaký čas pôsobiť.

Dôkladne vyčistite aj umývadlový výpust od zvyškov jedál. V prípade nečistenia by vám mohol nepekne zapáchať.

Kovanie na nábytku 

Kovanie na nábytok je súčasťou nielen kuchynskej linky, ale aj všetkého nábytku v domácnosti. Keďže sa ho často dotýkame, zachytávajú sa na ňom baktérie a v chrípkovom období aj vírusy. Pri upratovaní domácnosti odporúčame okrem prachu z nábytku utierať aj všetky kovania na nábytku. Použite teplú vodu zriedenú s octom. Odstránite tak všetky nečistoty bez použitia chémie.

Škáry medzi obkladačkami v kúpeľni 

Na prvý pohľad sa vám možno nebude zdať, ale v škárach medzi obkladačkami v kúpeľni sa vie pri nedostatočnom vetraní a údržbe tvoriť pleseň. Pri umývaní kúpeľne preto čistite zakaždým aj škáry. Môžete mať kvalitnú škárovaciu hmotu, ale pri veľkej vlhkosti a nevetraní sú škáry prvým miestom, kde sa objaví pleseň. Najskôr ju nemusí byť vidieť a všimnete si ju až vtedy, keď sa rozšíri. Čím dlhšie sa ale čaká, tým horšie sa pleseň odstraňuje.

Na čistenie škár odporúčame použiť starú zubnú kefku.

Zdroj obrázka:

Autor: Eloi MR / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *