Ako mať počas leta v interiéri príjemný vzduch?

Vysoké teploty sú v posledných rokoch počas leta samozrejmosťou. Horúce slnečné dni sú pre ľudský organizmus záťažou a preto by sme mali urobiť všetko pre vytvorenie dobrej klímy v interiéri. Kým v starších murovaných rodinných domoch je dobrá klíma, v modernejších novostavbách a nezateplených panelákoch sa to povedať nedá.

Ako ale mať počas leta v interiéri príjemný vzduch?

Vetrať zavčas ráno 

Počas letných horúčav sa neodporúča otvárať okná počas dňa. Vpustíte si do interiéru horúci vzduch a domácnosť ešte viac prehrejete. Vetrajte zavčas ráno, ideálne okolo piatej- šiestej hodiny ráno. Ak vstávate do práce, pri chystaní si pootvárajte všetky okná do prievanu. Dávajte však pozor, aby vám z parapiet nepopadali kvety. V prípade prievanu sa môže stať aj takáto nehoda, ktorá vás zbytočne zdrží.

Zatiahnite žalúzie proti slnku

Potom, ako vyvetráte, je ale potrebné zatiahnuť žalúzie proti slnku. Je dôležité, aby žalúzie bolo zatiahnuté proti slnku hlavne vo všetkých miestnostiach, ak sa v domácnosti nebudete nachádzať. Ak ale budete doma, odporúčame ho zatiahnuť v izbe, kde momentálne svieti slnko.

To isté platí aj v prípade inej tieniacej techniky. 

Trik s ľadom

Pomôcť vám vie aj klasický ventilátor, či moderné stojanové ventilátory, avšak poradíme vám aj super trik, ako si miestnosť schladiť. Skúste na pevné miesto (napríklad na stôl) pred ventilátor umiestniť misku s kockami ľadu. Prinesie vám to okamžitú úľavu od horúčavy a príjemne vás to schladí.

V lete vás ale môže potrápiť aj dotieravý hmyz. Namontujte si na okná, ale aj na balkónové dvere pevné siete proti hmyzu a nebudete musieť vyháňať hmyz cez otvorené okná a púšťať tak horúci vzduch do interiéru.

Ak chcete mať v interiéri príjemný vzduch, skúste pripravovať také jedlá, ktoré si nevyžadujú dlhé varenie, či pečenie v rúre. Dlhým varením a pečením teplotu v interiéri výrazne zvýšite.

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *