Zariaďte si interiér minimalisticky a zároveň moderne

Práve domov nám má v tomto uponáhľanom svete poskytnúť útočisko. Keď prídeme domov po práci, chceme sa cítiť príjemne, chceme si oddýchnuť. Či chceme, alebo nie, práve vybavenie interiéru ovplyvňuje to, ako si dokážeme oddýchnuť, zregenerovať.

Ak vás zaujal minimalistický štýl, zariaďte si interiér minimalisticky a zároveň moderne.

Výber kuchynskej linky 

Začnime kuchyňou. Pri výbere kuchynskej linky sa sústreďte hlavne na výber v prírodnom prevedení. Odporúčame voliť čisto biele kuchynské linky, poprípade biele kuchynské linky v kombinácií s dekorom dreva.

Veľmi praktickým riešením kuchynských liniek sú úchytky. V minimalistickej kuchyni by kuchynská linka mala mať úchytky zafrézované do dvierok. Jedná sa skôr o úchopový žľab, čiže vás nebudú rušiť žiadne vyčnievajúce úchytky na nábytok. Ak si budete dávať robiť modernú kuchynskú linku na mieru, odporúčame tento spôsob „úchytiek“.

Čo sa týka drezu, odporúčame moderný a zároveň štýlový granitový drez. K nemu dolaďte dizajnovú kuchynskú batériu.

Pracovná doska by mala byť v dekore dreva. Odporúčame skôr svetlejšie odtiene. Tie sú pre minimalistický štýl najvhodnejšie.

Sivá, béžová a biela dominujúce v obývačke 

Ak túžite po minimalistickom interiéri, v obývačke by vám mala dominovať biela, sivá a béžová farba. Biela je základ a buď k nej nakombinujete béžovú (poprípade svetlohnedú), alebo zvolíte sivú. Všetky dekorácie voľte v týchto farbách.

Obývaciu zostavu vyberajte v dekore dub. Tento dekor patrí medzi najpredávanejšie, preto sa nemusíte báť, ponuka je dostatočne veľká.

Akú farbu sedacej súpravy zvoliť?

K obývacím stenám dolaďte sedacie súpravy. Pri sedacej súprave môžete spraviť výnimku a zvoliť inú farbu. Ostaňte ale pri prírodných farbách.

V minimalistickej obývačke pekne vynikne kaki zelená, lososová, horčicová, ale aj oceľovo modrá.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: ImageFlow / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *