Drevo je skvelý materiál pre vaše schodište

Nevyhnutnou súčasťou viacposchodových rodinných domov je schodište. Aj keď ide na prvý pohľad čisto o účelové „vybavenie“ domu, v skutočnosti je aj výrazným estetickým prvkom. Predsa len schodište v dome sa nedá prehliadnuť.

Drevené schodište je kvalitné a krásne

 Preto je pri stavbe domu dôležité dbať aj na vzhľad jeho schodišťa. Ak sa vám podarí v tomto smere dobre si vybrať, stane sa schodište pútavou dominantou vášho interiéru. A môže ho skutočne ozdobiť.

Materiálom, ktorý sa svojim vzhľadom hodí do rôzne ladených interiérov, je drevo. Okrem toho, že drevo je kvalitným materiálom vhodným na rôzne použitia a teda ničím nezvyčajným nie je ani výroba drevených schodov, ponúka priam nadčasový vzhľad. Používa sa roky a nikdy nevyšlo z módy.

Samonosné drevené schodištia sa vyznačujú vysokou kvalitou spracovania, stabilitou a dlhou životnosťou. A vyzerajú skvelo takmer v akokoľvek dizajnovo ladenom interiéri. Drevené schodište tak bude pôsobiť skutočne reprezentatívne.

Skombinujte drevo s betónom

 Sú však situácie, kedy je nutné použiť betónové schodište. Môže byť pre daný interiér vhodnejšie alebo má majiteľ domu jednoducho predsudky voči čisto drevenej konštrukcii. Nech je dôvod pre betónové schodište akýkoľvek, je nutné vybrať si aj nejaký obklad takéhoto schodišťa.

Môžu sa použiť napríklad parkety, či dlažba, ale ak predsa len túžite po dreve aj napriek tomu, že ste si vybrali radšej betónové schodište, môžete použiť drevené nášľapy na schody. Drevo je veľmi dobre tvarovateľné, takže by vás s ním nemali čakať žiadne problémy pri obkladaní schodišťa.

Zároveň je (ako sme už viackrát uviedli) krásne po estetickej stránke a je aj príjemné na dotyk, takže aj chôdza s bosými nohami bude po takto obloženom schodišti príjemná. Spolu s betónovou konštrukciou schodišťa dokážu drevené nášľapy vytvoriť peknú dizajnovú súhru.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: stas4ernov / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *