Čo treba zvážiť pri výbere šatníkovej skrine do spálne?

Šatníková skriňa je nenahraditeľnou súčasťou každej domácnosti. Veď kde inde by sme ukladali svoje oblečenie?

Veľkosť

Aj keď umiestnenie šatníkovej skrine závisí od priestorových možností vašich izieb (hlavne v menších bytoch je šanca, že budete musieť urobiť nejaký kompromis), v najideálnejšom prípade by šatníkové skrine mali byť umiestnené v spálni. Umiestnenie šatníkovej skrine však nie je jedinou vecou, ktorú treba pri kúpe šatníkovej skrine nejako vyriešiť.

Aby bola šatníková skriňa naozaj praktická, musí mať dostatočnú veľkosť. Pri vyberaní skrine vhodnej veľkosti treba skĺbiť dva (často protichodné) faktory, ktorými sú počet osôb, ktoré budú skriňu využívať a priestorové možnosti danej miestnosti.

Vhodný postup je tak ten, že si zvolíte minimálnu veľkosť, ktorú potrebujete a ak stále budete mať priestor aj na väčšiu skriňu, zvážite podľa svojho rozpočtu, či si ju doprajete. Ak máte priestoru naozaj nedostatok, pomôcť môže posuvné otváranie skrine, pri ktorom nebudete musieť kalkulovať s dodatočným miestom potrebným na otváranie skrine. Taktiež si môžete nechať vyrobiť skriňu na mieru, ktorá využije priestor až po strop. Vtedy vám bude stačiť aj užšie prevedenie.

Vnútorné rozloženie a dizajn

Keď už viete, kam umiestnite svoju šatníkovú skriňu a aká bude veľká, je čas dobre si premyslieť jej vnútorné rozloženie. Tu môžete kombinovať medzi policami, vešiakovou tyčou, či dokonca zásuvkami. Správna kombinácia závisí od vášho oblečenia, ktoré v nej chcete skladovať.

V neposlednom rade tu máme aj dizajn šatníkovej skrine. Ten je dobré prispôsobiť dizajnu už existujúcemu nábytku v danej miestnosti, v našom prípade nábytku do spálne. Ak ste sa pri kúpe ostatného nábytku vyhýbali extravagantným dizajnovým kreáciám a uberali sa skôr cestou minimalizmu, problém s prispôsobovaním mať nebudete.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Stock-Asso / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *