Ako vytvoriť funkčný interiér?

Pomenovanie funkčný interiér znamená pre každého trochu niečo iné. Z pohľadu súčasných trendov, nárokov na bývanie a využitia obytných aj úložných priestorov je správna organizácia, funkcia a dizajn jednotlivých komponentov interiéru základom spokojného používateľa.

Praktické úložné prostory

 

Pri plánovaní úložných priestorov je dobré zamyslieť sa najskôr nad tým, kto bude konkrétne priestory využívať a tiež na aké účely. Celkom určite bude odlišné rozplánovať šatníkovú skriňu pre každodenné využitie v prípade mladého páru s orientáciou na šport, seniorov či rodiny s deťmi.

Dvere, ktoré ušetria miesto

 

Hľadiska funkčnosti prístupu a maximálneho využitia úložného priestoru sú vhodným riešením dvierka s otočným posuvným kovaním. Dvere sa dajú po otvorení zasunúť do skrine alebo stavebnej niky, takže sa dosiahne maximálny prístup do celej skrine. Takto otvorené dvere nebránia v prechádzaní okolo skrine a neobmedzujú ani v prístupe do jednotlivých častí tohto úložného priestoru.

Centrálne vysávanie pre jednoduchšie upratovanie

 

Vyberať vysávač z komory pri každej smietke na podlahe je dosť otravné, to poznáte iste sami. Oveľa jednoduchšie by to bolo, ak by ste si zriadili centrálne vysávanie, ktoré je medzi spotrebiteľmi čoraz obľúbenejšie. Pri centrálnom vysávaní nemusíte za sebou ťahať agregát, nádobu na prach ani káble. Stačí si len priniesť hadicu a zapojiť ju do zásuvky. Centrálne vysávanie celý proces upratovania zjednoduší a okrem toho zabezpečí vyššiu kvalitu ovzdušia vo vašom dome.

Sklopné postele

 

Predovšetkým v menších bytoch ide o každý centimeter priestoru. Vhodným riešením, ktoré ušetrí dostatok priestoru, je sklopná posteľ. Tú využijete kedykoľvek pre nečakanú návštevu alebo pokojne aj pre seba. Veď už dávno neplatí, že sa dá využívať len jednorazovo alebo na krátkodobé prespanie s nedostatkom komfortu.

Foto: Bigstockphoto.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *