Chystáte sa rekonštruovať kúpeľňu? Všetko dôkladne plánujte

Aj keď čoraz ďalej je ťažšie nájsť neprerobený byt z čias minulého režimu, súčasné astronomické ceny nehnuteľností nútia mnohých ľudí úmyselne vyhľadávať byty v pôvodnom stave a tie si (v prípade nedostatku financií postupne) prerábať. A vo väčšine takýchto prípadov patrí medzi priority rekonštrukcia kúpeľne.

Málo priestoru vyžaduje o to väčšie plánovanie

Obzvlášť v bytoch, v ktorých v kúpeľni nájdete ešte umakart, má človek často chuť zobrať výkonné búracie kladivá a urobiť s touto archaickou hrôzou „rýchly proces“. Avšak k takej dôležitej rekonštrukcii akou rekonštrukcia kúpeľne bezpochyby je, musíte pristupovať s dôkladným plánom v hlave.

Samozrejmosťou je, že aj tu platí staré známe: dvakrát meraj a raz strihaj. Obzvlášť bytové kúpeľne sú často malé a aj keď vybúraním starého jadra môžete získať naviac priestor medzi pôvodným umakartom a panelom, neznamená to, že zrazu sa vám do kúpeľne zmestí všetko a za každých okolností. Dobre si všetko premyslite a rozvrhnite.

Tak isto je dobré mať pripravený všetok materiál a budúce vybavenie kúpeľne. Na niektoré veci môžu byť dlhé čakacie doby a predsa nechcete mať kúpeľňu rozrobenú niekoľko týždňov. To by vás určite nepotešilo.

Rekonštruujete svojpomocne? Výborne, ale elektroinštaláciu si nechajte skontrolovať

Ak si chcete celú rekonštrukciu urobiť svojpomocne, nebudú vám stačiť len špičkové elektrické vŕtačky a ďalšie náradie. Budete potrebovať aj dostatok schopností na to, aby ste zvládli nielen demontáž starého jadra, ale napríklad aj renováciu potrubia, rôzne stavebné úpravy, či zvládnutie novej elektroinštalácie.

Mimochodom, nezabudnite, že nová elektroinštalácia musí prejsť kontrolou kvalifikovaného technika. Ide predsa o bezpečnosť a obzvlášť v mokrej a vlhkej kúpeľni by ste predsa nechceli mať problém s elektroinštaláciou.

Zdroj obrázka:

Autor: Andy Dean Photography / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *