Brmbolcový raj, alebo vytvorte si dekorácie z bambulek

Blíži sa jeseň a to je doba trávená pri teplom krbe a horúcej čokolády. Prečo nevyužiť sychravé popoludňajší počasie k tvorivosti?

Z trochy vlny a nožníc si za pomocou vašich šikovných rúk vytvoríte krásne doplnky do bytu.

Ako vyrobiť bambuľky

Najprv si z tvrdého papiera vstřihnete dve kolieska o ľubovoľnom priemere. Zaleží na vás, ako veľké alebo malé chcete mať bambuľky. Môžete si vyrobiť i viac veľkostí a rôzne ich potom striedať.

Potom si vlnu pripravíte asi do meter dlhého Snopko niekoľkých vlákien, ktorými budete omotávať na seba položená kolieska. Viac vlákien vlny na sebe vám prácu veľmi uľahčí. Konce musia vždy smerovať k vonkajšiemu okraju krúžku.

Pokiaľ chcete viacfarebnou bambuľu, potom si snopok pripravte z niekoľkých farebných vlákien.

Keď máte šablónu omotanú, potom je treba pozdĺž obvodu šablóny vlnu rozstrihnúť a uprostred pevne zviazať. A bambuľky „vysúkať“ von.

postup

Tvoríme z bambulek

Čo si z takých bambulek potom môžete vyrobiť, je len na vás. Môžete bambuľky nalepiť na povlak vankúše a urobiť si tak veľmi pekný doplnok do spálne alebo detskej izby.

polstar-z-bambulek

Z bambulek sa dá tiež vytvoriť veľmi pekný obraz. Stačí si na tvrdý kartón načrtnúť obrázok a bambuľky potom podľa náčrtku nalepiť. Potom už stačí obrázok zarámovať a máte hotovo.

obraz-z-bambulek

Veľmi pekne vyzerajú aj bambuľky, ktoré sú prilepené k pekným vetvičkám a naaranžované vo váze. Vyzerajú ako dokonalé kvety.

kvetiny-z-bambulek

Je na vás čo si vyberiete, či už obraz, koberček alebo napríklad Brmbolcový girlandu, ide o to, aby sa vám to páčilo a hlavne aby sa vám to hodilo do bytu a ukrátil vám to pochmúrne dni.

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *