Nábytok z nevyužitých vecí, aneb skrášlite si váš interiér

Máte veľa nevyužitých vecí, ktoré ste chceli vyhodiť, ale príde vám ich ľúto? Skúste ich nevyhadzovať, ale vytvoriť z nich pekný nábytok, ktorý určite oceníte. Zvlášť, keď jeho obstarávacia cena je pár korún. A to väčšinou len za farby alebo drobné doplnky.

Nábytek z nevyužitých věcí, aneb zkrášlete si váš interiér

A čo si môžete vyrobiť z nevyužitých vecí? Tu je prehľad tých najzaujímavejších tipov.

Kufre po babičke, čo sa hromadí na pôde

Asi každý má doma nejaký starý kufor, ktorý už nepoužíva, pretože sú dnes tie na kolieskach. Sú pohodlnejšie pri cestovaní a tak sa nám na staré kufre práši na pôde. Vdýchnite im nový život a urobte z nich treba pekný nočný stolík.

stare-kufry

 

Zo starých cestovných kufrov je tiež veľmi pekný odkladací stolík.

stary-kufr

Vdýchnite nový život starému rebríku

Rebrík nemusí nutne len slúžiť na stavbu alebo na záhradu. Môže z neho biť dobrá police na knižky, kvety alebo dekorácie.

zebrik-nabytek

zebrik-nabytek

Môžete ho tiež využiť ako vešiak na oblečenie. Určite tento tip oceníte, ak ste sa práve dnes chystali ísť kupovať novú šatníková skriňa. Prečo ju kupovať za 4 000 Kč keď ju môžete mať za 200 Sk a alebo zadarmo?

zebrik-police

 

Rebrík môžete tiež využiť ako krásnu závesnú dekoráciu. Keď ho priviažete na povrazy, ktoré pripevníte k stropu, môžete na neho zavesiť fotografie, kvety alebo dokonca riadu vo vašej kuchyni. Získate tak rýchlo nový úložný priestor. Rebrík môžete natrieť do požadovanej farby a tak bude súčasťou celého priestoru.

zebrik

Čo so starými dverami?

Búrali ste staré dvere a vymieňali ich za nové? Tak je určite nevyhadzujte! Neskôr by ste toho mohli ľutovať. Staré dvere sa totiž dajú veľmi kreatívne využiť ako skvelé a užitočné veci do vášho bytu. Môže z nich urobiť potrebné krásny paraván.

paravan

Môžete z nich urobiť úložný priestor na vaše veci pre prácu na záhrade. Tam sa bude hodiť aj ich starý vzhľad.

dvere

 

A čo takto knižnica zo starých dverí? To tiež neznie zle. Šikovný domáci majster si iste poradí.

 

knihovna

Chýba vám doma stôl, ale máte jedny staré dvere po ruke? Potom je použite a vyrobte si z nich krásny závesný alebo klasický stôl. Ak vaše dvere majú nerovnosti, ľahko ich odstránite, keď na dvere položíte kus skla rovnakých rozmerov.

dvere-stul

Dvere môžete použiť aj na výrobu konferenčného stolíka. Bude presne podľa vašich predstáv a navyše má dostatok miesta pre noviny alebo časopisy.

dvere-stolek

Pozerajte sa okolo seba na prechádzke

Ak často chodíte na prechádzku do lesa, potom sa určite pozerajte okolo seba. Nájdete tam veľa krásnych vecí, ktoré sa dajú využiť aj v bývaní, ako napríklad nádherné kúsky spadených konárov.

Pozor! Nikdy vetvy nerežte! Berte len ty spadnuté.

Vetvy vám potom môže poslúžiť ako šatníková tyč na zavesenie ramienok s oblečením a alebo tiež ako druhá polica, keď nie je miesto pre rovnakú.

vetev-vesak

police

Môžete si z nej urobiť tiež pekný pojazdný stolík.

stolik

Šuplíky, šuplíky

Pokiaľ máte prebytok tiež starých šuplíkov, potom si z nich môžete urobiť novú originálnu knižnicu. Starí je pekne naskladať na seba a privŕtať, aby pevne držali.

supliky

 

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *