Akú tlačiareň si zaobstarať domov ak chcete tlačiť čo najlacnejšie?

Tlačiarne síce nepatria medzi tak časté vybavenie domácností ako počítač, či notebook, ale ak často niečo tlačíte, je tlačiareň doma nenahraditeľným pomocníkom. Akú si vybrať, ak chcete mať čo najnižšie náklady na tlač?

Laserová tlačiareň

Čo sa nákladov na tlač týka, najlepšie sú na tom laserové tlačiarne. Aj keď sú vo všeobecnosti drahšie ako atramentové, vďaka neporovnateľne nižším nákladom na tlač sa vám investícia do laserovej tlačiarne rýchlo vráti.

V čom je vlastne taký rozdiel medzi nákladmi na tlač laserových a atramentových tlačiarní? Niežeby spotrebný materiál, čiže originálne alebo alternatívne tonery Epson boli zásadne lacnejšie ako náplne do atramentovej tlačiarne, ale zatiaľ čo na jednu atramentovú náplň vytlačíte pri 5% pokrytí nanajvýš pár stoviek strán, s laserovým tonerom je to pár tisíc. S laserovou tlačiarňou teda nebudete musieť tak často riešiť nákup spotrebného materiálu.

Atramentová tlačiareň s nádržkami na atrament

Problém však môže nastať, keď si doma budete chcieť tlačiť aj fotografie, prípadne pokročilú grafiku. Na takéto úkony totiž nie sú laserové tlačiarne príliš vhodné. Ich „doménou“ sú dokumenty, prípadne jednoduchá grafika.

Aj náklady na tlač s atramentovou tlačiarňou však môžete mať o niečo menšie, i keď tiež si to bude vyžadovať o niečo vyššiu počiatočnú investíciu. Existujú totižto atramentové tlačiarne ako napríklad Epson L3050, ktoré majú namiesto atramentových náplní atrament „uskladnený“ v nádržkách, ktoré sa nemenia celé a len sa do nich dolieva atrament.

Takéto dopĺňanie atramentu je podstatne lacnejšie ako v prípade klasických náplní. Iste, laserové tlačiarne sú stále ekonomickejšie, ale v prípade, že chcete tlačiť aj spomínané fotografie alebo pokročilejšiu grafiku, sú takéto atramentové tlačiarne vašou najlepšou voľbou.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Rimdeika / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *