Aké sú výhody a nevýhody čalúnených postelí?

Základným „vybavením“ každej spálne je pochopiteľne posteľ. Je to prvá vec, ktorú si do spálne vyberáme. A jednou z prvých volieb pri výbere postele je jej typ. My sa teraz pozrieme na tie najpredávanejšie a teda čalúnené postele.

Dizajn, komfort a bezpečnosť

Jednou z hlavných východ čalúnených postelí je ich dizajn. Jasné, môžu sa vám viac páčiť napríklad postele z masívu, ale objektívne musíte uznať, že minimálne, čo sa dizajnovej variability týka, čalúnené postele nemajú konkurenciu a hodia sa do spální zariadených v rôznych štýloch. Možné kombinácie materiálov, farieb a vzorov sú takmer neobmedzené.

Ďalšou výhodou je komfort. Niežeby iné typy postelí neboli komfortné, ale s akou inou posteľou sa môžete pohodlne oprieť o mäkké čelo a „venovať sa“ napríklad pútavej knihe? Jedine s čalúnenou.

K vyššie uvedenému sa viaže aj bezpečnosť. Nielen čelo, ale celá čalúnená posteľ je mäkká, čo výrazne znižuje riziko úrazu. Ak sa v noci potme pôjdete napiť alebo na toaletu, nemalo by sa to zmeniť na bolestivý zážitok. Aspoň nie kvôli vašej posteli.

Náročnejšia údržba a niekedy náchylnosť na poškodenie

Pre zachovanie objektivity však treba povedať, že ani moderné čalúnené postele nie sú bez nevýhod. Tou hlavnou nevýhodou je náročnejšia údržba. Ak budete chcieť, aby vaša čalúnená posteľ vydržala dlho ako nová, bez pravidelnej a dôkladnej údržby to nepôjde.

Ďalšou nevýhodou, ktorá sa však netýka všetkých čalúnených postelí, ale len tých lacnejších, je náchylnosť na opotrebovanie, či poškodenie. Ak si chcete kúpiť čalúnenú posteľ, ktorá vydrží, rozhodne sa preto zamerajte na kvalitu poťahovej látky a nebojte sa priplatiť si. Vyššia investícia sa v tomto prípade naozaj oplatí, lebo inak by ste po pár rokoch kupovali úplne novú posteľ a to by vás stálo viac.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Toyakisphoto / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *