Ako vybrať správny matrac?

Človek v posteli strávi približne tretinu života, a preto by ste si mali nechať záležať na tom, aby ste ležali na pohodlnom lôžku. Ak sa vám zle zaspáva, v noci sa často budíte, trpíte bolesťami chrbta a migrénami, pravdepodobne za tým stojí zlý matrac. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako ho vybrať, aby ste si dopriali kvalitný spánok.

Pri výbere sa rozhodne nevypláca na matraci šetriť, pretože na ňom budete spať ďalších desať až pätnásť rokov. Keďže sa jedná o dlhodobú investíciu, pokojne do neho vložte aj viac ako 300 euro. Zavítajte do špecializovanej predajne, kde si matrac vyskúšate, alebo si nechajte poradiť od podpory v niektorom z internetových obchodov, ako je matrace-vegas.sk.

Tvrdosť matraca je dôležitá

Jedným z rozhodujúcich faktorov je tvrdosť matraca. Uvedomte si, aké máte spacie návyky. Ďalej je nevyhnutné zohľadniť, akú máte váhu a výšku. Rovnako tak tvrdosť matraca je ovplyvnená aj vekom. Všeobecne platí, že čím viac vážite, tým tvrdší matrac potrebujete. Staršia generácia zase preferuje mäkšie matrace, mladšia generácia tvrdšie. V neposlednom rade je dôležitý spôsob spania. Ak prevažnú časť noci spíte na boku, zvoľte mäkší matrac, ak naopak na chrbte či bruchu, tak tvrdší.

Vyberte vhodnú náplň

Záverom sa zamerajte na materiál, ktorým je matrac vyplnený. Súčasný trh je rozmanitý a ponúka matrace pružinové, latexové, penové, taštičkové, ortopedické a podobne. Záleží na tom, aké vlastnosti matraca vám vyhovujú. Iný matrac požadujú alergici, iný zasa ležiaci.

Ak hľadáte internetový obchod, ktorý ponúka pestrú škálu kvalitných matracov, odporúčame pozrieť sa do pestrého produktového portfólia e-shopu matrace-vegas.sk. Tu nájdete matrace rozdelené na niekoľko kolekcií. Zohnať tu môžete tiež detské matrace, postele, rošty a podobne. Užívajte si na novom lôžku dobrý spánok.

 

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *