Ako si poradiť s nedostatkom priestoru pri zariaďovaní kúpeľne?

To, koľko ľudí niekedy riešilo zariaďovanie príliš malej kúpeľne, sa ani nedá spočítať. Predsa len, typická bytová kúpeľňa rozmermi rozhodne neohúri. Aj malá kúpeľňa sa však dá zariadiť tak, aby vám v nej nič nechýbalo. Chcete vedieť, ako na to?

 

Pomôže vám sprchový kút aj zrkadlo

 

Naša prvá rada bude asi tá najsamozrejmejšia, ale aj tak sa jej veľa ľudí vyhýba. Áno, hovoríme o uprednostnení sprchového kútu pred vaňou. Sprchové kúty skrátka šetria miesto, to je fakt. Ak zároveň bude mať sprchový kút sklenenú zástenu, zväčší kúpeľňu aj opticky. Pridajte murovanú poličku na odkladanie šampónov, sprchových gélov a podobnej kozmetiky a sprchový kút vám takto pomôže aj s úložným priestorom.

 

Opticky dokáže zväčšiť malú kúpeľňu aj veľké zrkadlo. A čím väčšie, tým lepšie. Je to asi najčastejší trik pre dosiahnutie pocitovo väčšej kúpeľne. Ak potrebujete extra úložný priestor, zvoľte zrkadlo so skrinkou.

 

Riešenie úložného priestoru dobre zvážte

 

Ak by sme mali ešte ostať pri úložnom priestore, najčastejšie využívané v malých kúpeľniach sú praktické skrinky pod umývadlo. Ak naviac bude takáto skrinka zavesená nad zemou, opticky zväčší kúpeľňu a získate priestor, kam môžete odkladať napríklad osobnú váhu. Tieto výhody závesných skriniek naviac platia nielen pre tie pod umývadlom.

 

V prípade, že by ste mali do svojej kúpeľne dať „stojacu“ skrinku, vyberte si úzku a vysokú. Zmestí sa aj tam, kde iné skrinky nie a zároveň využijete vertikálny priestor, ktorý by ste inak nemali ako využiť.

 

A čo optické zväčšovanie kúpeľne? Niečo sme si už načrtli, ale čo ešte môžete urobiť, aby vaša kúpeľňa vyzerala väčšia, než v skutočnosti je? Môžete si napríklad zvoliť veľkoformátový obklad alebo taktiež kúpeľňu dostatočne osvetliť.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Procreators / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *