Chcete modernú a štýlovú obývačku? Všetko začína návrhom

Obývacia izba je miestnosťou, v ktorej zvykneme tráviť väčšinu času, keď sme doma. Preto v nej hľadáme v prvom rade komfort a pohodlie. Zároveň však je obývačka miestnosťou, v ktorej usádzame návštevy. Preto by zároveň mala vyzerať štýlovo a reprezentatívne.

Skúste pretaviť predstavy o dokonalej obývačke do konkrétneho návrhu 

Ak chcete, aby sa vaša obývacia izba radila medzi štýlové moderné obývačky, aby ste sa v nej cítili dobre a aby očarila každú vašu návštevu, nemôžete ju zariadiť len tak, bez rozmyslu. Bude to chcieť sofistikovanejší prístup.

Začať treba tým, že si spravíte návrh svojej novej obývacej izby. Dôkladne si ju preto zmerajte a naplánujte si rozvrhnutie jednotlivých kusov nábytku a ďalšieho zariadenia obývačky. Samozrejme, dbajte pri tom na rozmery všetkého, aby ste vo fáze realizácie s prekvapením nezistili, že nie všetko sa vám do obývačky zmestí tak, ako ste si to naplánovali.

Keď budete vo fáze plánovania, kľudne si môžete pomôcť aj tým, že si svoju novú obývačku skúsite načrtnúť. Či už na papier, alebo v nejakom grafickom softvéri, je len na vás, čo bude pre vás lepšie.

Ak si na to netrúfate, obráťte sa na dizajnéra 

Ak si na samostatný návrh interiéru netrúfate, môžete sa obrátiť na interiérové štúdio a nechať si pripraviť luxusný návrh interiéru (v tomto prípade obývacej izby). Získate tak profesionálny návrh vašej budúcej obývačky, ktorý bude zaručene vyzerať skvelo.

Aby však vedel interiérový dizajnér pripraviť návrh čo najbližší vašim predstavám, musíte mu pokiaľ možno najdetailnejšie opísať vašu predstavu. Preto nezaškodí si predom spraviť prieskum trhu, aby ste načerpali čo najviac inšpirácií nielen po dizajnovej stránke, ale aj z hľadiska rôznych moderných „vychytávok“, o ktorých ste možno ani netušili. Pomôže to utvoriť vašu predstavu o dokonalej obývačke.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Ground Picture / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *