Ako sa pripraviť na príchod šteniatka do rodiny

 

Príprava príchodu šteniatka je veľmi dôležitá, a preto sa nemôže zanedbať. Pre ten správny príchod musíte urobiť niekoľko vecí, napríklad nákup kvalitných granúl či hračiek a celkové pripravenie domácnosti.

Nákup kvalitných granúl

Kvalitné granule sú základom prípravy každého príchodu šteniatka. Jedny z kvalitných granúl môžete nájsť aj od značky Essentials. Essentials ponúka granule v tzv. “human grade” kvalite (ľudskej kvalite). Granule obsahujú regionálne škótske a britské suroviny. Ich receptúra je založená na BOF princípe, čo predstavuje vyváženosť hladiny cukrov a nutrientov v krvi. Čo taktiež zlepšuje a predlžuje život vášho nového domáceho maznáčika. A to každý milovník psov ocení.

Nákup hračiek pre šteniatko

Ďalším dôležitým aspektom prípravy je nákup hračiek. Psy a najmä šteniatka potrebujú veľa zábavy. No hračky im neslúžia len na to. Hračky taktiež dodávajú šteniatkam určitý druh sociálneho učenia. Tiež im slúžia na hranie, keď sa s nimi nemôžete hrať vy. No, ale nezabúdajte aj na to, že šteniatka potrebujú aj vašu pozornosť. Pri výbere hračiek, dávajte pozor na to či sú hračky vhodné pre šteniatka.

Vypratanie pôvodných priestorov

Šteniatku tiež treba pripraviť vhodný priestor, ktorý bude jeho domovom. Ak bývate v byte, malo by ísť o časť izby, v ktorej bude mať peliešok. Prispôsobte preto všetok nábytok a predmety tak, aby neohrozovali a ani nepriťahovali šteniatko. Odpracte a zlikvidujte starý nábytok, vyberte a nachystajte nový peliešok, jeho časť izby pripravte tak, aby sa v nej cítil dobre. Snažte sa skrátka pozerať na izbu očami malého šteniatka v jeho novom domove.

Ak bývate v dome, porozmýšľajte nad  kompletným vyprataním pivnice, čo si môžete dať zabezpečiť aj profesionálnou firmou. Môžete tam urobiť šteniatku svoj vlastný priestor.

Vypratanie je dôležité kvôli bezpečnosti psíka. V pivnici sa často uskladňujú aj nebezpečné predmety či chemikálie. Psy a hlavne šteniatka sú veľmi zvedavé, a tak by sa mohlo stať, že by s nimi prišiel do kontaktu.

Ďalšie dôležité veci, ktoré by ste mali urobiť pri príchode šteniatka

Ale to nie je všetko, pre príchod šteniatka do rodiny, by ste mali ešte urobiť:

  • nakúpte misky na vodu a granule;
  • zaistite šteniatku kvalitnú kozmetiku, ako napr. šampón na srsť, kefy na vyčesávanie;
  • pochúťky, ktoré budú šteniatko motivovať vo výcviku a výchove;
  • nemôžete zabudnúť aj na kvalitný obojok a vodítko;
  • dôležitá je aj ochrana pre parazitmi, kúpte psíkovi nejakú antiparazitnú ochranu pre psov. Môžete ich nájsť v podobe repelentov, šampónov, obojkov alebo sprejov.
admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *