Kvalitná tieniaca technika, ktorá vás ochráni pred priamym slnkom

Vysoké teploty patria neodmysliteľne k letám a práve počas leta by sme sa mali pred vysokými teplotami a ostrým slnkom poriadne chrániť. Kým pokožku chránime kvalitným opaľovacím krémom, domácnosť zase kvalitnou tieniacou technikou.

Medzi kvalitné tieniace techniky, ktoré vás ochránia pred priamym slnkom, radíme aj markízy a screenové rolety. Poďme si o nich povedať viac.

Markízy – kvalitné tienenie terás a balkónov 

Ak hľadáte kvalitnú tieniacu techniku, ktorá by vám chránila balkón, či vonkajšiu terasu v tesnej blízkosti domu, odporúčame markízy. Moderné markízy poskytujú nielen ochranu pred slnečnými lúčmi počas horúcich letných dní, ale ochránia vám terasy, či balkóny aj pred slabším dažďom. Počas silnej búrky a vetra je potrebné mať markízy stiahnuté.

Môžete si vybrať z rôznych vzorov a farieb látok a v ponuke predajcov kvalitných markíz nájdete dokonca aj viacero druhov markíz. Markízy narozdiel od pergol pôsobia jemnejšie a keď si ich stiahnete, ani nepostrehnete, že ich máte. Látky markíz by mali byť odolné voči nečistotám.

Objednávajte markízy čím skôr, aby ste zvyšné dva letné mesiace mali chránenú terasu a balkón kvalitnou tieniacou technikou.

Screenové rolety 

Táto tieniaca technika v začiatkoch slúžila nie ani tak na tienenie domácností, ale skôr na tienenie administratívnych budov, napríklad výkladov predajní. V súčasnosti patrí medzi obľúbené tieniace techniky moderných rodinných domov. Vonkajšie screenové rolety vám poskytnú dobrú ochranu pred priamym slnkom. Ak chcete mať presvetlený interiér, ale zároveň nechcete, aby sa vám slnko prehrievalo vzduch v interiéri, vyberajte túto tieniacu techniku.

Keďže sa jedná o vonkajšie rolety, nachádzajú sa preto pred oknom z vonkajšej strany. Musia byť dostatočne odolné, aby dokázali odolávať aj silnému vetru. Objednávajte preto kvalitné screenové rolety od spoľahlivých predajcov.

Zdroj obrázka:

 

Autor: PIC SNIPE / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *