Zabezpečte peniaze pred stratou ich hodnoty nákupom zlata

Zlato je riešením hádanky, ktorou sa dnes zaoberajú veľkí aj malí investori, vrátane domácnosti, do čoho v dnešnej problematickej dobe investovať. Koronavírusová pandémia opäť zatriasla trhom. Pri prvej vlne extrémne padali akcie a ani investície do nehnuteľností už nie sú istotou. Hlavne tí, ktorí kúpili nehnuteľnosť na hypotéku a spoliehali, že im ju zaplatí krátkodobý prenájom napríklad prostredníctvom Airbnb, sú teraz v problémoch. Jedine zlato sa držalo a nie len to, extrémne rástlo.

Tento rok zlato už dvakrát prekonalo svoj historický rekord. Teraz jeho cena mierne poklesla, preto je ideálny čas na jeho nákup. Tieto drobné výkyvy sú v dlhodobo rastúcej krivke ceny zlata bežné a nahrávajú investorom, ktorí chcú nakúpiť zlato vo väčšom. Cena zlata ale podľa odborníkov určite veľmi rýchlo opäť porastie.

Je zlato naozaj istou investíciou?

Zlato bolo vždy odporúčané predovšetkým ako prostriedok pre uchovanie majetku, nie na špekuláciu a rýchle zbohatnutie. Aj keď sa totiž naskytne príležitosť zlato predať, čo potom s peniazmi, ktorých hodnota môže rýchlo poklesnúť? Investičné zlato dnes odporúča väčšina finančných poradcov. Kedysi sa odporúčalo uschovávať v zlate zhruba 10 % majetku. Dnes je to 90 %. Zlato má totiž úžasnú životaschopnosť a odoláva ekonomickým, politickým, vojenským aj pandemickým krízam.

Investujte do zlata prostredníctvom kvalitného obchodníka

Pre nákup investičného zlata navštívte špecializovanú predajňu na Dunajskej ulici 68. „Zlaté mince a zlaté zliatky určené na bezpečné investíciu do tohto drahého kovu predávame priamo v Bratislave viac ako 9 rokov,“ hovorí Soňa Klempová, vedúci predajne. „Za toto obdobie sme si získali dôveru 15 000 zákazníkov, ktorí si u nás pravidelne dopĺňajú svoje súkromné zlaté rezervy. Zlato dovážame priamo zo zahraničia, od dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky. Klienti tak majú istotu pôvodu a rýdzosti.“

K nákupu môžete úplne diskrétne a tiež bezpečne využiť e-shop www.slovenske-mince.cz. Nebrzdí vás súčasné pandemická situácia a zlato vám príde bezpečne domov v poistenej zásielke – takže úplne bez rizika.

A aké zlato nakúpiť?

Výhradne investičné zlato. Ale pozor, zlaté tehličky so slovenským pôvodom nezoženiete. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v NBS. Slovenskému trhu preto dominujú zlaté tehly od švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Nakúpiť môžete aj zlaté investičné mince (pozor, nie pamätné, ktorých hodnotu ovplyvňuje ich umelecká hodnota). Nákup zlata má výhodu, nakupujete ho bez DPH. To neplatí u iných zlatých kovov ani u diamantov.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *