Viete ktoré naše chyby ohrozujú vybavenie kúpeľne?

Každý z nás sa snaží udržiavať domácnosť v maximálnej čistote. Niekedy však podceníme starostlivosť o rizikové miesta, čo sa môže odzrkadliť na postupnom znehodnoťovaní nábytku a rôznych doplnkov.

Kúpeľňa je miestnosť, ktorej by sme mali venovať pri upratovaní veľa pozornosti. Je to miestnosť s najvyššou vlhkosťou v domácnosti a ak podceníme starostlivosť o vybavenie, s postupným znehodnotením vybavenia kúpeľne musíme počítať.

Viete ktoré naše chyby ohrozujú vybavenie kúpeľne?

Nevymieňanie mokrých uterákov

Zavesené uteráky v kúpeľni určené na tvár a na ruky sú súčasťou kúpeľne. Pri častom používaní sa však veľmi rýchlo zamokria a preto ich treba vymieňať. Ak ich pravidelne nemeníme, riskujeme, že sa nám v škárach medzi obkladačkami za mokrými uterákmi začne objavovať pleseň. Mokré uteráky by sa mali vždy nechať preschnúť a až potom buď vrátiť na pôvodné miesto v kúpeľni, alebo hodiť do koša na špinavé prádlo.

Ak nechcete ohroziť vybavenie kúpeľne, vymieňajte mokré uteráky pravidelne a nikdy nenechávajte mokré uteráky dlho visieť v kúpeľni.

Utieranie škár v okolí umývadla

Uteráky bývajú zavesené v blízkosti umývadiel, preto riskujete, že sa vám plesne rozmnožia až tak, že sa dostanú do škár v okolí umývadiel. Nezabúdajte ale, že tesnenie je potrebné utierať. Nesmie tam stáť voda, veľmi rýchlo by sa vám tam objavila pleseň.

Ak je umývadlo moc zaprskané vodou, jednoducho ho utrite švédskou savou utierkou. Škáry nesmú byť mokré.

Čistenie odtokov

Odtok v umývadle, alebo vo vani, či sprchovom kúte musí byť čistý, priechodný. Problémom však je, že pri klasickom upratovaní zabúdame tieto odtoky čistiť a tak sa nám upchávajú predovšetkým vlasmi.

Čistite odtoky chemickými prípravkami každý víkend a uvidíte, že vám nielenže nebudú odtoky zapáchať, ale sa vám ani neupchajú. Ak ste pri modernizácii použili príslušenstvo Geberit a aj vybavenie Geberit, môžete počítať s vysokou kvalitou.

Netreba ale riskovať znehodnotenie kvalitného vybavenie hlúpymi chybami.

Zdroj obrázka:

Autor: Krasula / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *