Tri kroky k čistej rúre bez zbytočnej chémie

Čistenie rúry sa väčšinou neobjavuje na bežnom zozname domácich prác, ktoré chcem stihnúť cez víkend, ale aj napriek tomu – alebo možno práve preto – je to dôležitý bod nášho upratovania. Mnohým sa môže tento úkon zdať jednoduchý, ale každý, kto sa raz stretol s pripečenou špinou v zadnej často rúry vie, že táto činnosť patrí v domácnosti k jednej z najťažších. Ako na to? Prinášame tri spôsoby, ako zaistiť, aby vaša rúra bola bez poškvrny!

Často sa stretneme s tým, že rúru nie sme schopní vyčistiť podľa našich predstáv ručne a rozhodneme sa pre tento účel využiť špeciálnych prípravkov. Tie sú však mnohokrát plné chémie a aj keď nám pomôžu rúru dostatočne vyčistiť, ich výpary určite nepotešia naše telo. Ako však docieliť rovnakého efektu bez toho, aby sme si domácnosť zamorili chemickými výparmi?

  1. Skúste bábske recepty

Naše babky veľmi dobre vedeli, čo použiť na aký typ špiny v domácnosti. Používali svoje osvedčené recepty dávno predtým, než vznikli všetky chémiou vyšperkované produkty, ktoré dnes vidíme v obchodoch. Skúste sa spýtať žien v rodine, ako čistia rúru ony. Prípadne ich požiadajte, aby vás svoj fígeľ naučili.

  1. Čarovná sóda

Ak sa náhodou stane, že sa vo vašej rodine alebo v úzkom okruhu známych nenájde nikto, kto by mal svoj starý osvedčený recept na špinavú rúru, vyskúšajte klasickú podobu čistiaceho prostriedku. Bude vám k tomu stačiť sóda, vinný ocot a voda. Všetko zmiešajte dohromady, pohľadajte gumové rukavice a s nimi na rukách vmasírujte zmes do všetkých špinavých častí rúry. Nechajte pôsobiť cez noc a ráno stačí iba rúru vytrieť do sucha.

  1. Inteligentná rúra

A ak ste náhodou práve v období, kedy si hovoríte, že by ste si dokonca zaslúžili novú rúru, rozhodne si pozrite rúry s čistiacim systémom Water system od spoločnosti MORA. Ten funguje na princípe odmočenia špiny. Stačí len do pekáča naliať približne pol litra vody, vyhriať rúru približne na 60°C a nechať v nej pekáč 30 minút. Po pol hodine už stačí len rúru vypnúť a po jej vychladnutí špinu ľahko zotrieť.


admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *