Tipy, ako zariadiť izbu pre teenagerov

Chystáte sa zariaďovať izbu pre teenagera alebo ho rekonštruujete? Potom je tento článok robený pre vás na mieru. Rozoberieme tu, akými pravidlami / zásadami sa riadiť pri zariaďovaní izby pre mladistvých, na čo si dať pozor, čo je vhodné a čo naopak nie. Inšpirujte sa!

Zariaďujte systematicky

pokoj pro teenagera

Všetko si starostlivo premyslite. Pubertiaci často konajú bezmyšlienkovite a unáhlene. Nechajte ich, nech si všetko v pokoji premyslí a uloží sa im to v hlave. Diskutujte s nimi o benefitoch a nedokonalostiach.

Izba by mal byť rozdelený do niekoľkých zón. Prvý zónou je zóna na oblečenie. Tá by mala obsahovať veľkú skriňu (obzvlášť mladé slečny radi nakupujú) a najlepšie sluhu na oblečenie, kde odloží už nosené oblečenie, ktoré ale ešte nepatria do bielizne. Ak sluhu nekúpite, oblečenie sa bude váľať všade možne po podlahe a vznikne chaos.

pokoj pro teenagera

Druhou zónou je zóna učiaci. Súčasťou tejto zóny je bezpochyby stôl s pohodlnou stoličkou (aby sa teenagerovi dobre a efektívne učilo) a šuplíky či skrinky na odkladanie učebných materiálov.

A tretí posledná zóna je zóna odpočívacej. Či už to bude len posteľ alebo sa do izbičky vlezie aj malé kresielko, mala by to byť zóna, kde zavládne pokoj a pohoda. Nemôže chýbať chlpatá dečka, knižky, sviečky a iné potrebnosti nadväzujúce pohodovú atmosféru, keď sa teenager bude vysporiadavať s prvými neúspechy v živote a zakopnutím v láske.

pokoj pro teenagera

Ako takú dodatkovú zónu by sme zaradili zónu na vyblbnutí. Tá však bude len v prípade, že to možnosti a veľkosť izby dovoľujú. Bude to miesto, kde chlapci budú boxovať do boxovacieho vreca a dievčatá tancovať na svojich obľúbených interpretov. Mladosť je plné energie a oni tú energiu niekde musí zo seba vymlátiť.

Myslite dopredu, vkus tínedžera sa mení

https://cz.pinterest.com

Vek teenagera trvá veľmi krátku dobu, aj keď pre rodičov sa to môže zdať ako večnosť. Je to obdobie, kedy človek premýšľa, či je ešte dieťa alebo ho to skôr ťahá k zodpovednému dospelému. Teenager sa hľadá. Často sa mení jeho vkus a túžby. Mrknete a razom je váš puberťák dospelákov. Preto prispôsobte aj jeho izbu tomuto vývoju!

pokoj pro teenagera

Izba by nemal byť príliš detský. Nemal by obsahovať prvky, ktoré sa dajú len ťažko vymeniť. Teenager si zmyslí žltý nábytok a za týždeň už sa mu vlastne nepáči a chce ho zmeniť. Lepšou voľbou budú neutrálne farby, ktoré len tak neomrzí a nie sú nijako bláznivé. Naopak u dekorácií a iných maličkostí – len nech sa váš pubertiak vyblbne!

pokoj pro teenagera

Dávajte si pozor, aby ste nepřekombinovali! Príliš veľa farieb v izbe by sa mohlo biť. Len nech všetko pekne ladí a nájomník bytu sa cíti príjemne (ako doma). Pod puberťáckým izbou si každý predstaví izbu plný plagátov, píly na stene, všade samé farby … nie vždy to tak musí byť.

Voľte veľa praktických skriniek

Tínedžeri potrebujú hromadu úložného priestoru. Je pre nich typické, že neradi upratujú, tak nastrkají všetky veci do skrine a je izba a upratané. Naopak sa vyvarujte miestam, kde by mohol sadať prach – z praktických dôvodov samozrejme. Mnoho poličiek a knižnica nie sú práve ľahké na údržbu.

pokoj pro teenagera

Veľká posteľ je základ každej izby

Kto by nebol rád, že môže mať dvojlôžkovou posteľ len sám pre seba ?! Hoci sa vám vaše dieťa zdá ako ešte malé a nevyspelé, za rok to môže byť inak. Nájde sa priateľa či priateľku, budú pri sebe chcieť spať a nebolo by zrovna pohodlné sa stláčať na malé posteli. Myslite dopredu!

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *