Stolové svietidlá sú praktickým doplnkom do domácnosti

Stolové svietidlá môžu byť okrem svojej funkčnosti veľkým prínosom aj vďaka svojim dizajnom. Na trhu nájdeme veľké množstvom závesným svietidiel z rôznych materiálov, farieb, ale aj rôznej kvality. Medzi kvalitných dodávateľov závesných svietidiel patrí aj elektronický obchod iKuchyne.

Stolové svietidlá do spálne sa líšia od závesných svietidiel markantne. Závesné svietidlo je stacionárne, zavesené a svieti rovnako stále. Vypínač je na stene, väčšinou od nás ďaleko a keď chceme zapnúť alebo vypnúť musíme k nemu dôjsť. Stolové svietidlá sú rozmiestnené účelne tak, aby boli stále po ruke napríklad v spálni na nočnom stolíku. Tak, keď chceme zapnúť svetlo nemusíme stávať. Okrem toho stolové lampy majú aj tienidlo a tak svetelné lúče sú usmernené, aby svietili v smere otočenia lampy.

Ak svietime  týmto spôsobom  ušetríme viac  elektrickej energie. Na túto spotrebu má veľký vplyv aj používaná žiarovka. Medzi najúspornejšie patria LED žiarovky, ktoré ušetria až 8 násobok oproti normálu.  Pri krásnej stolovej lampe s úžasným dizajnom pred spaním sa veľmi dobre číta obľúbená knižka.

Stolové svietidlá do kancelárie sa líšia od stolových svietidiel do spálne len dizajnom a použitým materiálom. Tu sa kladie hlavný dôraz na osvetlenie pracovnej plochy, kde si píšeme poznámky do zošita alebo do počítača. Pri týchto svietidlách používame silnejšie žiarovky, aby sa nám nekazili oči. Podľa tohto vidíme, že niektoré stolové lampy majú len dekoračný účinok, ktoré len svieti pre náladu. Ďalšie sú pracovné a svietia silnejšie.

Na iKuchyne si môžete vybrať kvalitné stolové lampy za dobré ceny.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *