Scrapbooking, aneb skrášľujeme byt

Už ste počula o novej technike Scrapbooking?

Čo to vlastne je?

Je to niečo medzi denníkom a fotoalbumom. Vďaka farebným papierom, ozdobám, samolepkám, rámečkům.Do a iným metódam zdobenie si vytvoríte krásne a jedinečné fotoalbum, plné vašich spomienok a hlavne doplnený o texty, lístky z kina a ďalšie spomienky.

dekorace

Čo sa tu používa za materiál?

Základom je farebný alebo vzorovaný papier. Na ozdobu sa používajú kvetinky, mašličky, stuhy, kúsky látky, korálky, pierka, výseky, pečiatky, flitre, fixky, filcové výseky, kovové ozdoby, gombíky, kamienky, samolepky, svorky a ďalšie dekorácie, ktoré môžete nájsť aj vo svojom byte.

scrapbooking

Albumy na vaše výtvory

Dajú sa zohnať špeciálny albumu na vaše vytvorené stránky, ale môžete použiť aj klasické euro zložky a šanón.

Na výber sú tiež vopred zladené sady, ktoré obsahujú album, farebné papiere a ladiace dekorácie. Sady sú v predaji v rôznych témach, ako sú narodeniny, vintage, láska atď.

album

Scrapbooking v byte

Pomocou Scrapbooking si môžete ľahko vytvoriť jedinečné dekorácie do bytu. Táto metóda sa nepoužíva len na albumy, ale aj na koláže fotografií, ktoré zarámujete do veľkého obrazu. Môžete si vytvoriť originálne nástenné hodiny, krabičky na tajomstvo alebo na čajové vrecúška, alebo vyzdobiť veľa ďalších drobností a predmetov, ktoré doma nájdete.

dekorace

hodiny

Kurzy Scrapbooking

Na internete si môžete vyhľadať najbližší kurzy, kde vás túto metódu naučí. Poradí vám rôzne techniky ako treba embosovanie. A ukážu vám rôzne postupy, ako kombinovať zvolený materiál alebo ako rozvrhnúť fotografie na stranu.

scrapbooking

Literatúra

K dostaniu sú ako časopisy, ako aj knihy, ktoré sa touto témou zaoberajú. Sú plné ukážok a inšpiráciou vrátane postupov, takže to zvládne každý, kto rád tvorí alebo s tým chce začať.

Scrapbookingový raj

Ak vás táto metóda nadchla a chcela by ste sa jej venovať, potom vás určite bude zaujímať, ako si takú miestnosť pre vaše kreatívne chvíľky zariadiť. Táto inšpirácia by vám mohla pri realizácii pomoct.

pokoj

Všetko má svoj poriadok a miesto. Papiere sú prehľadne uložené do políc. Dekorácie v škatuliach a veľký pracovný stôl je ideálnym miestom na tvorenie umeleckých diel.

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *