Módne aj nadčasové japonské steny

Japonské steny nie sú len atraktívne hradbou pred zrakmi cudzích pozorovateľov či ostrými slnečnými lúčmi. Tento moderný systém zatienenie možno využiť aj ako predel funkčných zón v rámci miestností, napríklad ak potrebujeme oddeliť pracovný kút od zvyšnej časti obývacej izby alebo spálne.

Profily stien môžu mať dve aj päť koľajníc, vďaka čomu je možné využitie pre veľké plochy. Profily môžu byť biele plastové, alebo hliníkové. Oproti klasickým záclonám majú japonské steny niekoľko predností: izolačné vlastnosti, lepšie zatienenie interiéru (avšak s dostatočným prísunom prirodzeného svetla), ľahkú údržbu a veľkú rozmanitosť. Steny sa ovládajú povrázkom podobne ako vertikálne žalúzie, alebo vodiace tyčkou. Koľajnice sú rovnako ako časť steny vždy obnažené a samotná látka je k nim uchytená suchým zipsom, čo uľahčuje jej výmenu a čistenie.

Roletoviny môže byť vyrobená z mnohých druhov materiálov v požadovanej miere transparentnosti. Toto elegantné zariadenie nemusí byť len jednofarebné. Zaujímavý efekt vytvorí kombinácia niekoľkých farieb alebo ich odtieňov, odvážlivci potom môžu zvoliť aj typy s potlačou (najčastejšie s prírodnými motívmi). Omrzí Ak nás daná farba, v okamihu ju môžeme vymeniť. Látka sa nebije, iba stiera. Za jedinú nevýhodu môžeme považovať snáď len väčšie priestorovú náročnosť oproti ostatným typom tieniacej techniky – vždy je potrebné počítať s priestorom vedľa okná v šírke jedného panelu. Japonské steny vyniknúť najlepšie v interiéroch jasných, čistých línií. Ich krása totiž spočíva práve v jednoduchosti, strohosti a eleganciu.

Foto zdroj: Gardinia, Ombra, maron

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *