Laminátové a vinylové podlahy splnia aj náročnejšie požiadavky

Výber podláh je jedna zo základných súčastí každej kompletnej rekonštrukcie. V súčasnosti je na trhu množstvo riešení, takže problém s nedostatkom výberu rozhodne nehrozí. A nemusíte sa báť, že by tie lacnejšie riešenia boli zlé.

Dostupný laminát je rozhodne viac ako len lacnou podlahou

Skvelým príkladom toho ako mať podlahu, na ktorú sa hodí, že je to veľa muziky za málo peňazí, je zvoliť si rokmi obľúbenú (takpovediac už) klasiku v podobe výhodných laminátových podláh. Na výber máte množstvo rôznych dekorov, z ktorých si zaručene vyberiete nejaký, ktorý sa hodí do vášho interiéru.

Aj napriek nízkej cene vyzerajú laminátové podlahy elegantne a keď k tomu pridáte veľký výber dekorov, po estetickej stránke vás tento druh podlahy nesklame. Okrem toho, že laminátové podlahy vyzerajú pekne, sa aj jednoducho pokladajú, nepotrebujú žiadnu špeciálnu údržbu a vydržia roky.

Potrebujete vodeodolnosť? Vyberte si vinylovú podlahu

Vzhľadom na priaznivú cenu laminátovej podlahy je to naozaj veľmi dobrá voľba. Avšak má jeden neduh: príliš si „nerozumie“ s vlhkosťou a vodou. Tento fakt limituje jej použitie na miestnosti, kde nehrozí riziko, že príde do kontaktu s nadmernou vlhkosťou, prípadne že bude často vystavovaná vode.

Podobnou alternatívou, ktorá je však vodeodolná, je vinyl. Vinylové podlahy sú už o niečo drahšie, ale bez obáv ich môžete použiť aj v miestnostiach, kde je zvýšená vlhkosť alebo v nich hrozí častý kontakt s vodou. Takže vinylovú podlahu si smelo môžete dať do kuchyne a dokonca aj do kúpeľne.

Okrem tejto skvelej vlastnosti, ktorou vodeodolnosť bezpochyby je, sa môžu aj vinylové podlahy pýšiť množstvom rôznych prevedení, ktoré splnia estetické nároky každého interiéru. A rovnako ako v prípade laminátových podláh je jednoduchá ich pokládka a aj údržba.

 

Zdroj obrázka:

Autor: SunyawitPhoto / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *