Kráľovná obývacieho priestoru, ktorá vládne pohodliu

Aj vám sa občas stane, že po práci sa rovno „zvalíte“ do pohodlnej sedačky? Život je rýchly a pracovné tempo tiež, preto niet divu, že to jednoducho naše telo občas nezvláda. Odpočinok je pre náš organizmus nesmierne dôležitý. A jednou z vecí, ktoré vám dokážu naň vytvoriť ideálne podmienky, sa radí aj krásna sedacia súprava.

My vám pomôžeme vybrať tú najlepšiu tak, že si predstavíme kritériá, ktoré o jej pohodlnosti rozhodujú najviac a najčastejšie.

Proporcie, ktoré oceníte

Ani veľká, ani malá. Aby vám kráľovná obývacieho priestoru vládla svojím pohodlím čo najlepšie, je vhodné zvoliť si rozmery, ktoré budú vyhovovať nielen vám, ale aj priestoru, do ktorého sa musí umiestniť. Ak je vaša obývačka riešená špecificky a nemôžete si dovoliť experimentovať, dá sa to riešiť modernou sedacou súpravou z Bratislavy. Často je k dispozícii na mieru a ako „ušitá“ vášmu priestoru.

Náš tip: Ak nad sedacou súpravou originálnu dekoráciu? Namaľujte si vlastný obraz. Nemáte-li dosť umeleckého talentu, kúpte si sadu na „malování podle čísel“ . Vďaka moji aj vy budete maľovať skvele.

Typ pohovky, na ktorej si dobre odpočiniete

Druhým kritériom výberu vhodnej sedačky je jej účel. Tu rozhoduje najmä váš životný štýl a túžby. V súvislosti s tým je dobré zvážiť:

  • či potrebujete dodatočnú prístelku? V takom prípade zvážte zaobstaranie komfortnej rozkladacej pohovky z Bratislavy;
  • ak máte malé deti alebo zvieratá, tento nábytok sa oveľa rýchlejšie opotrebováva, preto uprednostnite odolné a nečistoty odpudzujúce materiály;
  • zvážte tiež úsporu miesta: niektoré pohovky majú predsa špeciálny úložný box, ktorý určite na množstvo vecí s radosťou v malom priestore využijete.

Výber čalúnenia, vďaka ktorému si ju dlho užijete

Kožený, látkový alebo syntetický materiál? Čo si vybrať, aby vám sedačka vydržala dlho a zachovala si aj svoj tvar a vzhľad? Opäť svoju voľbu zvažujte na základe životného štýlu a toho, kto všetko sedačku využije. Na výber máte niekoľko poťahových materiálov.

Výhodou bavlny je, že je lacná. Navyše nepriťahuje prach, čo je dobrá správa nielen pre alergikov. Koža, ktorá je dobre prepracovaná, je odolná. Problémom pri nej môže byť vyššia cenaa jej krehkosť voči určitým typom agresie, ako sú napríklad pazúry našich štvornohých miláčikov.

Mnohí sa preto rozhodujú pre syntetické tkaniny. Pri nich sa ale uistite, že konkrétne mikrovlákno, ktoré vás zaujalo, je možné prať aj v práčke. Odnímateľné poťahy sú v tomto smere veľkou výhrou.

Nezabudnite na to, že vaša nová sedačka by mala byť aj mäkká a zároveň pevná, ideálne v neutrálnych odtieňoch a s pevnou rámovou konštrukciou. Pohodlie, ktoré vám vytvorí, bude na nezaplatenie a môžete si ho užívať niekoľko rokov.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *