Kožená sedačka – kvalitné sedenie pre vás a vašich blízkych

Koľkokrát ste sa už zapozerali na tú hnedú krásavicu vo výklade nábytkárstva? Kožené sedačky sú ešte v móde a vídať ich často aj v kombinácii s látkovým čalúnením. Prečo sa rozhodnúť pre kožu ako poťahový materiál a ako bude vďaka nej pôsobiť interiér?

 

S koženou sedačkou luxusná izba

 

Medzi sedačkami natrafíte na rozmanité prevedenia, avšak prv ako tvar sedačky vás zaiste najskôr zaujme jej farba či materiál. Niekomu sa páčia klasické farby, medzi nimi biela, hnedá alebo čierna, iný dáva prednosť výraznej žltej alebo červenej, vďaka ktorým sa kožená sedačka stáva kráľovnou miestnosti a centrom vašej pozornosti.

Určite budete vedieť zhodnotiť, ako miestnosť vyzerala s pôvodnou látkovou sedačkou, a ako pôsobí teraz, keď sa v nej vyníma nová, luxusná kožená sedačka. Je to elegantné, moderné a veľmi múdre riešenie zvlášť pre tých, ktorí často menia štýl bývania, hrajú sa s farbami a vzormi, alebo jednoducho musia sedačku neustále čistiť (napr. od jedla a nápojov).

 

Na koženej sedačke sa aj vyspíte

 

Nie je vôbec pravda, že kožené sedačky sú mohutné a zaberajú veľa priestoru. Všetko závisí od toho, pre aký model sedačky sa rozhodnete. Či bude mať vysoké opierky pre chrbát, mohutné opierky pre ruky, či bude rozkladacia alebo ešte aj s úložným priestorom. Luxusné kožené sedačky môžu byť skutočne nielen efektné, ale aj praktické, len si treba vopred premyslieť, za akým účelom si sedačku vyberáte.

Koža je na dotyk príjemná, a keďže ide o prírodný materiál, nech sa rozhodnete pre akýkoľvek typ sedačky, ľahko zapadne aj do vašej obývačky, pracovne či hosťovskej izby. Šmrnc sedačke dodávajú ozdobné opierky, prešívanie alebo zaujímavý typ nožičiek.

 

Starostlivosť o koženú sedačku

 

Nech sa rozhodnete pre akékoľvek prevedenie, starostlivosť o koženú sedačku by mala byť v každom prípade rovnaká. Znamená to, že sedačku pravidelne zbavujete prachu a iných nečistôt navlhčenou handričkou, prípadne špeciálnymi prípravkami určenými na pravú kožu. Tie koženú sedačku vyčistia, hydratujú, dodajú jej lesk, vôňu a pružnosť. A práve preto sa nestane, že by ste začuli ten nepríjemný zvuk, keď si na sedačku sadnete.

Dobre udržiavaná sedačka nevŕzga a ani po dlhom čase sa na nej neprejavia známky starnutia. Keď sa o ňu príkladne staráte, nepopraská ani sa nezačne trhať na mieste, kde pravidelne sedávate. Samozrejme, pozor na zvieratá a ostré predmety. Luxusné kožené sedačky sú síce odolné, avšak nebalia sa do nijakého super ochranného plášťa, ktorý ich zachráni pred poškodením.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *