Kameň v interiéri je v mnohých prípadoch tým pravým materiálom

Prírodné materiály majú v interiérovom dizajne svoje nezameniteľné čaro. Pôsobia nadčasovo aj napriek tomu, že ich používame už od nepamäti a vo väčšej či menšej miere sa hodia zrejme do akéhokoľvek interiérového štýlu bez ohľadu na to, či ide o klasické, alebo moderné štýly.

Obklad krbu musí spĺňať náročné požiadavky. Pre kameň žiadny problém

Vyššie uvedené samozrejme platí aj pre kameň. Okrem jeho dizajnových kvalít je vhodným materiálom aj pre svoje funkčné vlastnosti a využitie nájde na viacerých miestach v interiéri. Často je dokonca najlepšou alebo aspoň jednou z najlepších volieb.

Zoberme si napríklad obklad krbu. Na ten sú kladené vysoké požiadavky a obklad kameňom ich hravo spĺňa bez ohľadu na to, či pôjde o prírodný, alebo technický kameň. Samozrejmosťou je dlhoročná trvácnosť a už spomínaný nadčasový dizajn, ktorý spolu s krbom a plápolajúcím ohňom prinesú do vašej obývačky pokoj, príjemnú atmosféru a teplo domova v tom pravom význame.

Napadne vám lepší materiál pracovnej dosky v kuchyni? Nám nie

Skvelé vlastnosti kameňa využijete aj v kuchyni. Veľkej obľube sa totižto tešia kamenné pracovné dosky do kuchyne. Na tento účel je kameň ako stvorený, keďže ponúka vysokú tvrdosť a odolnosť. A to sú presne tie vlastnosti, ktoré od kuchynskej pracovnej dosky očakávate. Nadčasový dizajn ani nemusíme pripomínať.

Ak chcete ešte lepšie vlastnosti, siahnite po kuchynskej pracovnej doske z technického kameňa. Vzhľadovo sú na nerozoznanie od prírodného kameňa a naviac sú vďaka moderným technológiám vylepšené.

Kuchynské pracovné dosky z technického kameňa tak ponúkajú oproti tým z prírodného kameňa zvýšenú pevnosť, pružnosť a najväčšiu výhodu, ktorou je odolnosť voči nasiakaniu bez potreby ďalšej impregnácie. Takže ak chcete v kuchyni pracovnú dosku s tými najlepšími vlastnosťami, voľba je jasná.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Ground Picture / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *