Aký obklad zvoliť do kúpeľne? Tieto sú najobľúbenejšie

Pri rekonštrukcii, či navrhovaní kúpeľne je jednou zo základných činností výber vhodného obkladu. Možností je na trhu veľa, čo je určite skvelé, keďže každý môže mať kúpeľňu podľa svojich predstáv. Na druhej strane, niekedy je ťažké sa na trhu zorientovať. Preto sa teraz zameriame na materiály, ktoré sa na kúpeľňové obklady používajú a prezradíme vám, ktoré sú najobľúbenejšie.

Na trhu dominujú keramické obklady

V súčasnosti najobľúbenejšie sú keramické obklady do kúpeľne. Majú dobrú odolnosť a kvalitné kusy dokážu vydržať aj desaťročia. To platí aj o dlažbe. A práve pri dlažbe sa prejavuje ich najväčšia nevýhoda: keramický povrch je chladný, čo vie byť na bosé nohy nepríjemné. Riešením môže byť podlahové kúrenie, ktoré bude ťažiť z vysokej tepelnej vodivosti.

Ak obľubujete lesklé povrchy, sú pre vás ako stvorené sklenené obklady. Sú drahšie ako keramické obklady, ale ich cena už nie je taká vysoká ako tomu bolo v minulosti, vďaka čomu sú dostupnejšie pre viacerých ľudí.

Dostupné materiály pre každého

Ľudia, ktorí majú svoje kúpeľne už rekonštruované, sa určite zhodnú na tom, že to zďaleka nebola zanedbateľná investícia. Pri obkladoch môžete ušetriť tým, že si vyberiete plastové obklady. Myslíte si, že plastový obklad do kúpeľne bude nekvalitný? Tak to ste na omyle! Odolávajú vlhkosti a ich životnosť môže byť aj pár desaťročí!

K tomu si pridajte dobré tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti a máte naozaj skvelý obklad. Nevýhodou však môže byť samotný fakt, že ide o plast a teda nie príliš ekologický materiál. Ale aspoň ide o trvácny plastový výrobok.

Ak naopak obľubujete prírodné materiály, skúste siahnuť po obklade z korku. Takéto obklady odolávajú plesniam a potešia vás dlhou životnosťou. Taktiež sú cenovo dostupné, ale náklady na korkový obklad mierne predražuje kúpa potrebného laku.

Zdroj obrázka:

Autor: Dimasik_sh / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *