Chcete sa s vinylovou podlahou aspoň trochu odlíšiť od väčšiny?

Pri výbere novej podlahy do domácnosti je výber typu podlahy pre väčšinu ľudí jasný. Voľbou číslo jeden sa stávajú vinylové podlahy, ktoré si popularitu získali svojimi užitočnými vlastnosťami.

Za čo vďačí vinylová podlaha svojej obľúbenosti?

Tou najvýraznejšou vlastnosťou vinylovej podlahy, ktorou argumentujú hlavne predavači, keď sa vám snažia vinylovú podlahu predať, je jej 100% vodeodolnosť. Tým pádom sa hodí aj do miestností, kde sa donedávna jednoznačne najpopulárnejšia laminátová podlaha nedávala práve kvôli prítomnosti vody a vlhkosti.

Nemusíte sa tak báť použitia vinylovej podlahy v kuchyni, či dokonca v kúpeľni, kde oceníte okrem vodeodolnosti aj to, že vinylová podlaha nie je tak studená a nepríjemná na bosé nohy ako dlažba. Okrem toho sa vinylové podlahy môžu pochváliť aj najnižším tepelným odporom, čo ich stavia do pozície favorita pre podlahové vykurovanie.

Rybiu kosť nemusíte mať len zaseknutú v hrdle

Ak chcete vlastnosti vinylovej podlahy, ale zároveň sa chcete vzhľadom podlahy aspoň trochu odlíšiť, môžete si vybrať štýlovú vinylovú podlahu Herringbone. Že vám to nič nehovorí? Je to spôsob ukladania podlahy, ktorý sa v našom jazyku povie rybia kosť. Už rozumiete?

Netvrdíme, že takýto spôsob ukladania je niečo výnimočné, ale rozhodne je menej bežný ako klasické súbežné ukladanie. Preto s ním zaujmete už na prvý pohľad. Rovnako ako pri „klasických“ vinyloch aj pri Herringbone vinylovej podlahe môžete nájsť dva druhy odlišujúce sa spôsobom ukladania.

Prvým je lepený vinyl, ktorý sa celoplošne lepí priamo na betónový podklad. Druhým spôsobom ukladania je takzvaný plávajúci spôsob, kedy sa jednotlivé časti podlahy spájajú clickovým spojom, ktorý určite dobre poznáte ak ste niekedy ukladali laminátovú podlahu. A ak s tým ešte nemáte skúsenosti, nie je to nič zložité a určite to zvládnete aj svojpomocne.

Zdroj obrázka:

Autor: Luckeyman / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *