Ako si usporiadať obsah kuchynskej linky?

V kuchyni potrebujeme mať určitý poriadok, aby sme si uľahčili prípravu jedál. Niekoľkokrát za rok ale musíme pretriediť niektoré veci, ktoré nepoužívame a usporiadať si ich. Pri varení sa nám stáva, že umiestnime riad na iné miesto ako zvyčajne a postupom času si obsah kuchynskej linky tak poprehadzujeme, že sa v ňom nevyznáme.

Ako si ale usporiadať obsah kuchynskej linky, aby ste mali prehľad a všetko malo svoje miesto?

Ako usporiadať taniere, šálky a poháre? 

Ak máte kuchynskú linku až po strop, s miestom určite nebudete mať problém. Dôležité je rozhodnúť sa, čo kam umiestniť. Používané veci je vždy dôležité dávať do dostupných skriniek. Ak máte spoľahlivé závesy a pánty, prístup bude jednoduchý.

Do nižších skriniek dávajte taniere – hlboké, plytké a dezertné. Do nižších políc ešte okrem tanierov dávajte šálky na čaj, šálky a poháre na kávu (tie, ktoré používate a vždy nechajte naviac aspoň jeden, dva pre prípad návštevy). Ostatné poháre ako napríklad poháre na víno, poháre na iné druhy alkoholov môžete mať aj vo vyšších policiach. Poháre na víno a iné druhy alkoholu ale môžete dávať aj do obývačky do presklených vitrín, či do barových skriniek.

Veľmi pekne vám v kuchyni ukážu aj stojany na vínové poháre. Tie si však umiestnite mimo kuchynskej linky.

Hrnce, panvice a misy dávajte do spodných skriniek 

Hrnce, panvice, ale aj veľké nerezové, či smaltové misy odporúčame umiestniť do spodných skriniek kuchynskej linky. Aby ste ušetrili miesto, dávajte opatrne hrnce do seba a pokrievky umiestnite zvlášť. Ideálne, ak si do najväčšej spodnej zásuvky umiestnite nastaviteľný stojan na pokrievky. Vďaka nemu nepoškriabete povrch zásuvky a pokrievky sa tak nebudú navzájom znehodnocovať.

Ak máte hrniec, ktorý používate iba raz za čas, napríklad tlakový hrniec, odporúčame ho umiestniť do najvyššej skrinky kuchynskej linky. Vďaka výklopným mechanizmom môžu byť súčasťou kuchynských liniek aj horné skrinky.

Medzi kvalitné výklopné mechanizmy patrí aj značka Blum Aventos. Praktický Blum Aventos zachováva totiž voľnosť pohybu a voľný priestor nad hlavou.

Ak budete meniť výklopné mechanizmy na horných skrinkách kuchynskej linky, tak jednoznačne za Blum Aventos.

Zdroj obrázka:

Autor: Africa Studio / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *