7 tipů, jak vpustit barvy podzimu do svého bytu

Na dvere nám zaklopal jeseň, ktorý je charakteristický svojimi farbami. Sú to farby teplého podtónu a rozhodne by ste sa ich nemali báť. Vpustite jeseň do svojho bytu! Vonku stromy hrajú všetkými farbami, tak nech to máte aj doma trochu oživené.

 

1. Vytvorte si jesenné nástenku

nástěnka

Taká nástenka je veľmi praktická vec. Môžete si na ňu písať svoje postrehy, poznámky a TO-DO listy, budete to mať stále na očiach a na nič nezabudnete. Deti si tam zavesí svoj rozvrh hodín do školy a výtvory z výtvarnej výchovy. Okrem týchto praktických záležitostí ozdobte nástenku tematicky. Na Vianoce vám tam pribudnú zvončeky, obrázky stromčeka a darčekov. Na Valentína samá srdiečka. A teraz na jeseň vystrihnite (z časopisov, prípadne vytlačíte na internete …) obrázky farebných stromov a lístia. Vo fantázii sa medze nekladú.

2. Zmeňte obrazy v rámoch

obrazy

Podobne ako na nástenku môžete dať aj do vašich rámčekov po stenách jesenne ladené fotky. Alebo stačí, ak rámik vašej rodinnej fotografie dozdobíte listy (či už umelými alebo si ich pozbierate vonku).

3. isty, listy, listy všade

podzimní inspirace

Už v predchádzajúcom bode sme načali, že listy sú báječný druh dekorácie. V obchode zakúpite všelijaké umelé alebo si môžete ísť nazbierať von (a usušiť si ich medzi stránkami v knihe). S listy sa dá užiť veľa zábavy! Polepte je, kam len môžete. Poházejte je po poličke, vytvorte z nich dekoračné reťaz … skrátka čo vás napadne.

4. Hrajte sa

hrajte si

Obzvlášť ak máte deti, tak si s nimi môžete vyrábať. Pozbierajte vonku popadané gaštany a potom z nich za pomocou špajlí alebo špáradiel vytvorte zvieratká, ktorá vám ozdobí izby. Deti to na chvíľu zabaví a navyše to vyzerá efektne a hravo!

V duchu Halloweenu môžete s deťmi tiež kreatívne vyrezávať tekvice. Je to makačka, ale výsledok stojí za to!

Na internete nájdete veľa iných tipov na DIY, ktorá môžete skúsiť. Nebude vás to stáť príliš peňazí, bude to vaše originálne dekorácie a budete na to mimoriadne pyšní!

5. Využite dary prírody

dary přírody

Rovnako tak ako gaštany a lístie, použite vetvičky na dekoráciu vášho bytu. Vetvičky s rôznymi červenými bobuľami môžu byť aj umelé, ale nie je nad tie lacné, ktoré vám poskytne kdejaký ker alebo strom v okolí. Dajte vetvičky do vázy, prilepte k nim listy alebo akokoľvek inak ozdobte a je to. Môžete vetvičku tiež iba položiť na policu alebo ju pozdobit svetielkami či ju použiť ako vešiačik, keď ju niekam pripevníte. Vetvičky, gaštany a lístie ešte dozdobia šišky, s ktorými sa dá urobiť taktiež pekná dekorácia a užiť si zábavy.

6. Použite dekorácie z obchodov

podzim

Okrem chodenie po vonku a hľadanie môžete zájsť pre dekorácie do obchodu. Jeseň je spájaný s Halloweenom, takže určite nájdete všelijaké tekvica a strašidielka. Tie oživia váš byt a navyše ich môžete potom schovať a použiť opäť budúci rok.

7. Urobte si tú pravú jesennú pohodičku

relax

Zhasnite sveta a nechajte svietiť iba malá svetielka v podobe dekorácie alebo vonnú sviečku. Sviečky môžete zaobstarať s jesennou vôňou (napr .: jablká, tekvica …) a prevoňať tak celý byt. Ihneď sa vás zmocní jesenná nálada, pretože práve sviečky k tomuto obdobiu patria.

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *