4 tipy pre vašu spálňu, aneb spite ako v rozprávke

Zariaďujete alebo rekonštruujete vašu spálňu a hľadáte rôzne tipy a rady, ako na to? Nechajte sa inšpirovať týmto článkom, ktorý vám zaiste poradia a dodá predstavu, ktorú by ste sa radi uberali.

4 tipy pro vaši ložnici, aneb spěte jako v pohádce

1. vymaľujte si spálňu do útulných farieb

ložnice - inspirace

To, akou farbou bude pokoj vymaľovaný, je dôležitejšie, než si myslíte. Keďže v izbe budete zaspávať, mala by to byť upokojujúce a príjemná farba. Nie nejaká výrazná a divoká, ktorá by sa vám časom opozerala a liezla vám na nervy.

Veľmi upokojujúcim dojmom pôsobí svetlo zelená, ružovučké, svetlo oranžová, kávová, levanduľová alebo vanilková. Ak predsa len túžite po niečom výraznejším, siahnite po žltej, ktorá vám pokoj rozžiari a dodá mu trochu svetla.

Múry môžete ozvláštniť navyše tapetou, ktorá nebude po všetkých štyroch stenách, ale napríklad len za posteľou. Pokiaľ v posteli často sedíte a opierate sa hlavou o stenu, potom by vlasy mohli múr zmastit, tapeta vám pomôže od tohto problému a navyše to vyzerá štýlovo! Zvoľte nejakú jednoduchú a decentné. Ak hľadáte ďalšie oživenie múrov, potom sú dobrou voľbou samolepky na stenu. Vyberte si motív (v spálňach sú veľmi populárne kvetinky, prípadne motivačný nápisy) a jednoducho nalepte.

2. Čo praktického by nemalo v spálni chýbať

tipy pro vaši ložnici

Luster môžete voliť tlmenejšie, keďže v spálni poväčšinou nepotrebujete ostré svetlo. Ak si radi čítate, potom by vám na nočnom stolíku nemala chýbať štýlová lampička. Dnes je toľko možností! Existujú lampičky, na ktoré stačí len niekam siahnuť a samy sa zapnú. Dá sa tiež nastavovať intenzita svietenia.

Pokiaľ máte plávajúcu podlahu, určite si zaobstarajte chlpatý a jemný koberček pred posteľ. Zaručene to oceníte, keď vás po ránu nebudú zebat nohy. Navyše je to krásny detail, ktorý môžete zladiť s interiérom.

Tiež záclony sú štýlovým detailom! Zvoľte nejaké jednofarebné v odtieni, ktorý vám bude ladiť so zvyškom izby. Samotné záclony dokážu izbu zútulniť a dodať spálni štýl! Dávajte si pozor na červené záclony, ktoré by spôsobovali červené svetlo a z vašej spálne by sa stal dom neresti.

3. Zútulnite si vašu spálňu

tipy pro ložnici

Je to miesto, kde by ste sa mali cítiť dobre a v bezpečí. Zariaďte si ju podľa vašich predstáv a dajte svetu vedieť, komu táto spálňa patrí. Tým myslím zaradiť tam dekorácie v podobe vašich rodinných fotografií. Vyblbne sa nad výberom rámčekov, ozdobte svoje múry … určite to bude vyzerať viac zabývane.

Ak neradi vystavujete na obdiv svojej tváre, potom si kúpte aspoň obrazy. Dodajú stenám šmrnc a izbami útulnosť. Upokojujúcim dojmom pôsobí napríklad obraz s motívom západu slnka.

Že kvety dýchajú v noci kyslík a môžu vás udusiť, ak ich budete mať v spálni? To je starý mýtus, ktorý už rozhodne neplatí. Aj keby ste mali v izbe 30 rastlín, nič by sa vám nestalo. Naopak zelené kvietky vyzerajú veľmi krásne a dodajú miestnosti trochu života. Ovšem dajte si pozor na kvitnúce rastliny, ktoré by mohli toľko voňať, že by vás bolela hlava!

4. Pár rád z oblasti feng-shui

4 tipy pro vaši ložnici

Spálňa by mala byť vzdušná a priestranná, aby ste sa necítili stiesnene.

Feng-shui miluje a usiluje sa o poriadok! V miestnosti, kde spíte, by sa mal poriadok udržiavať o to viac! Meňte často obliečky, luxujte, utierajte prach – bude sa vám lepšie dýchať a zaspávať.

Posteľ by mala byť čelom pri stene a z oboch strán byť prístupná. Naopak by nemala byť v priamej línii s dverami a naproti postele by nemalo byť zrkadlo!

Pod posteľou by tiež nemal byť úložný priestor plný neporiadkov a nepotrebných vecí, nechajte radšej energiu voľne prúdiť a nevytvárajte mŕtva miesta.

Dávajte si tiež pozor, aby priamo nad posteľou nebol zavesený luster. To nie je práve príjemné, keď vám nad hlavou visí niečo tak ťažkého a veľkého.

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *