4 faktory, ktoré rozhodujú o kúpe pozemku

Rozhodnutie začať stavať dom patrí medzi kroky, ktoré môžu obrátiť váš život naruby po dobu niekoľkých rokov. Vyžaduje si preto detailné naplánovanie a zváženie všetkých pre a proti. Vyhovujúci pozemok je jedným zo základných pilierov každej novostavby.

Lokalizácia

Lokalita pozemku hrá pri výbere dôležitú úlohu. Čo sa cien týka, lacnejšie bývajú spravidla pozemky na vidieku ako v meste. Ak sa rozhodne pre bývanie na dedine, zvážte dostupnosť a prístup do najbližšieho väčšieho, okresného či krajského mesta. Inak sa tomu hovorí aj občianska vybavenosť. Dbajte tiež na svoj vnútorný hlas a pocit, ktorý vo vás potenciálne miesto na bývanie vyvoláva. Domy na predaj a prenájom mávajú vyššiu cenu aj vďaka vhodnej lokalite.

Stav pozemku

Veľkosť pozemku záleží od individuálnych potrieb a možností. Ak popri dome chcete mať aj záhradu, poobzerajte sa radšej po väčších parcelách, od 700 do 1000m2. Na druhej strane netreba zabúdať, že čím viac „štvorcov“, tým viac roboty (kosenia, hrabania, atď.). Či väčší alebo menší, ideálom je však najmä slnečný pozemok, na ktorý treba novostavbu vhodne umiestniť. Znamená to orientovať ju väčšinou obytných miestností smerom na juh.

Prístupová cesta

Krásny dom na dokonalom pozemku by razom stratil na svojom pôvabe, ak by sa k nemu nebolo ako dostať. Prístupová komunikácia je veľmi dôležitým faktorom. Najlepším riešením je, ak vedie vstup na pozemok priamo z verejnej komunikácie. V prípade, že prístup vedie cez iný súkromný pozemok, môže byť na tomto zriadené vecné bremeno, vďaka ktorému by vám mal majiteľ tohto pozemku umožniť prístup na ten váš.

Nakupujte u overených

Pri kúpe pozemku je nemenej dôležitá aj možnosť vybrať si z dostupných ponúk tú najlepšiu. Preto vám odporúčame web Top Reality, najväčší a najkomplexnejší portál v oblastí realitného biznisu. Väčšinu nehnuteľností, ktoré sú na predaj či prenájom, nájdete práve tu.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *