Šikovné pomôcky, ktoré ženy v kuchyni jednoznačne ocenia

Na vyberaní vybavenia kuchyne si mnohé ženy dávajú záležať. Práve na kuchynských spotrebičoch by sa nemalo šetriť. Šetriť sa dá na výbere kuchynského obkladu, jedálenskej zostavy, či pri výbere koberca pred kuchynskú linku.

Aké šikovné pomôcky ale v kuchyni ženy jednoznačne ocenia?

Voskované obrúsky

Obaly na potraviny v podobe voskovaných obrúskov sú veľmi dobrými pomocníkmi snáď každej gazdinky. V prípade, že nespotrebujete nejakú potravinu celú, napríklad zeleninu, či ovocie, načatý kúsok môžete zabaliť do obalu a vložiť do chladničky. Takto dokážete zabrániť rýchlemu znehodnoteniu potraviny.

Voskované obaly sú skvelou alternatívou igelitových sáčkov, ktoré sa v prírode rozkladajú roky. Skúste obmedziť používanie igelitových sáčkov a nahraďte ich voskovanými obrúskami, ktoré sú recyklovateľné a obnoviteľné.

Stojany na koreničky

Nemáte koreničky umiestnené na jednom mieste a vždy, keď varíte a potrebujete dochucovať, sypete korenie z originál sáčkov? Skúste si kúpiť praktické drevené, či nerezové otočné stojany na koreničky. Umiestnite ich k blízkosti sporáka, aby ste ich mali po ruke, no zároveň aby ich výpary z varenia neznehodnotili.

Kvalitný čistič na rúru

Ak často pečiete, mali by ste mať kvalitný čistič na trúbu. Po čase sa vám vnútro elektrickej rúry zanesie mastnotami, ktoré môžu neskôr aj zapáchať. Zvyšky potravín, keď sa pripečú, môžu smrdieť. Aj keď po čase možno budete musieť hľadať nové ohrievacie teleso do rúry, netreba zabúdať, že dôležité je používať kvalitný čistič na rúru.

Prestieranie, elektrické mlynčeky a iné pomôcky

V každej kuchyni oceníte praktické pomôcky, ktoré vám pri uskladnení a varení pomôžu. Odporúčame vám ešte kúpiť si elektrické mlynčeky na korenie, kvalitné prestieranie a uzatvárateľné sklenené nádoby na potraviny.

Ak používate spotrebiče značky Beko, oceniť oceníte aj dostupnosť Beko náhradných dielov aj na internete. Kvalitné spotrebiče a kvalitné pomôcky – bez nich by žiadna kuchyňa nemohla byť.

Zdroj obrázka:

Autor:  New Africa / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *