Nový interiér bez náročnej renovácie? Poradíme vám, ako na to!

Interiér je veľmi dôležitou súčasťou našej existencie. Poskytuje nám prístrešie, teplo a rodinnú pohodu. Časom sa ale jeho charakter a niektoré vlastnosti používaním menia a strácajú na kvalite. Rozsiahla rekonštrukcia alebo prestavba celej budovy ale nie je vždy jediné riešenie. Občas môžete postupovať aj inak.

Máme pre vás niekoľko tipov, pomocou ktorých dodáte svojmu interiéru nový nádych bez najmenších problémov a zbytočne veľkých zásahov.

Vyskúšajte silu textílie

Ak sa pri renovácii interiéru nechcete zapotiť, venujte pozornosť textilným látkam. Niekedy stačí hodiť na pohovku zväzok vankúšov, vymeniť obrus alebo kúpiť do miestnosti svetlé posteľné obliečky, ktoré budú iskriť novými farbami. Možností máte naozaj veľa.

Využite univerzálne OSB dosky

Stavebných a dokončovacích materiálov je na trhu veľmi veľa, výber však závisí od toho, do akých podmienok ho plánujete použiť. Ak sa rozhodnete drobné rekonštrukčné úpravy v interiéri riešiť s lacnou, odolnou a pevnou OSB doskou, vaša spokojnosť bude vysoká. Ide o trojvrstvové dosky zo smrekových triesok v špeciálnom spracovaní.

Tento materiál disponuje všetkými vlastnosťami dreva, je pevný a vhodný aj do vlhkejších priestorov, kde sa nijako neporušia jeho pevnostné charakteristiky. Ideálne ho ale najviac využijete ako obklad stropu, pri zariaďovaní podkrovia, pokládke podláh alebo tvorbu menšej prístavby.

Oceňte vlastnosti tehál značky Porotherm

Kvalita bývania je základom našej spokojnosti s okolím, v ktorom trávime viac ako 90 % svojho času. Preto je vhodné vybrať si také materiály, ktoré sa o vytvorenie optimálnej klímy postarajú najlepšie.

Vo všeobecnosti obľúbený Porotherm má vynikajúce tepelnotechnické vlastnosti, ktoré klasické a tradičné materiály na murovanie mimoriadne prevyšujú. Je to možné aj vďaka novému, účinnejšiemu tvaru dutín a zvýšenej pórovitosti keramického črepu. Tieto dokonalé tepelnoizolačné vlastnosti Porothermu vám vďaka tomu umožňujú zaobísť sa bez dodatočnej izolácie stien domu.

Pre ešte lepší efekt z očakávaného výsledku si ale pre viac či menej náročné riešenia vyhľadajte profesionála, ktorého postup prác a znalosť technických výkresov ku kvalite prispeje ešte viac. Určite vám aj tieto jednoduché a pomerne cenovo dostupné materiály pri renovácii vášho domova veľmi dobre pomôžu. Tak sa o tom presvedčte.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *