Kvalitná izolácia ako jediný spôsob, ako predchádzať plesniam

Zaplesnené steny, začínajúce alergie, znehodnotenie bývania – aj toto všetko nás čaká, ak sa nám v domácnosti objaví pleseň, ktorá časom neznehodnotí nielen naše bývanie, ale aj naše zdravie.

Ak práve staviate rodinný dom, nezabúdajte na hydroizoláciu komplet celej novostavby. Teraz to možno nepostrehnete, ale po pár rokoch budete radi, že ste už pri stavbe mysleli na hydroizoláciu.

 

Hydroizolácia základov

 

Nekvalitný hydroizolačný materiál môže zapríčiniť to, že vám vaša stavba začne po rokoch vlhnúť. Mokré múry, padajúca omietka a stále nekončiaci boj s čistením plesní zo stien vie byť veľmi nepríjemný a tí, ktorí s týmto majú aspoň nejaké skúsenosti, veľmi dobre vedia, že si musia dvakrát premyslieť od koho kúpia hydroizolačný materiál. Kúpte si radšej spoľahlivejší materiál na izoláciu základov vášho rodinného domu. Tých pár eur navyše vás nevytrhne z biedy, ale zachráni váš domov. Kúpte si radšej rýchloschnúcu ekologickú izoláciu základov, ktorá je aplikovateľná v silnejších vrstvách i na zvislé konštrukcie. Odporúča sa ju dávať na základy, pivnice, ale aj podzemné garáže. Ak máte pivnicu a podzemnú garáž, použite ekologickú izoláciu základov.

 

Keď vás prekvapia silné dažde a po zime začne rásť hladina spodných vôd, kvalitná hydroizolácia základov ochráni váš domov odspodu.

 

Hydroizolácia strechy

 

Vlhkosť môže prenikať nielen cez základy, ale aj cez strechu. Ak plánujete výmenu strechy, poprípade zastrešujete váš nový domov, myslite na hydroizoláciu strechy. Aj zvrchu môže voda ohroziť vaše bývanie. Vyberajte chemicky odolnú hydroizoláciu strechy, ktorá je vhodná na všetky typy striech, aj na ploché strechy. Táto izolácia by nemala spôsobovať preťaženie nosných konštrukcií.

 

Vyhnite sa plesniam a investujte do kvalitného hydroizolačného materiálu. Riaďte sa pokynmi výrobcov a každý hydroizolačný materiál aplikujte podľa návodu. Bojujte s plesňami tak, že zainvestujete do kvalitného materiálu.

 

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *