Ako zútulniť obývaciu izbu

Obývacia izba je dominantou každého bývania. Trávime v ňom veľa času, či už pri sledovaní obľúbeného filmu alebo seriálu, hraní hier s deťmi, posedení s priateľmi pri dobrom víne alebo len relaxácii pri zaujímavej knihe. Preto je dôležité dbať na každý detail tohto miesta, aby sa v ňom všetci cítili viac ako komfortne. Vyzdvihli sme tie body, na ktoré sa treba zamerať pri zariaďovaní tejto najdôležitejšej časti bytu či domu.
 

Pohodlne sa posaďte

 

Významnou časťou obývacej izby sú sedacie súpravy. Na výber je mnoho typov, ako je rohová alebo tvar do L, tá sa skvele hodí do menších priestorov. Ďalej je tvar do U, tá už je rozmerovo vhodná do väčších priestorov. V neposlednom rade môžete zvoliť len pohovku – dvojmiestnu či trojmiestnu, a doplniť ju o štýlové kreslo. Dajte si naozaj záležať na výbere sedenia, nielen čo sa týka vzhľadu, ale predovšetkým sa zamerajte na pohodlie a funkčnosť. Praktickým doplnkom je konferenčný stolík. Tu treba brať ohľad na veľkosť stolíka podľa toho, aký typ sedenia zvolíte. Moderné sú okrúhle stolíky, ale aj klasické obdĺžnikové, ktoré zakúpite aj po dvoch kusoch, to znamená, že jeden je väčší a druhý menší, tým pádom do seba perfektne zapadnú.

 

Obývacia stena – áno alebo nie?

 

V skoršej dobe bola obývacia stena nevyhnutnou súčasťou obývacej izby. Týmto nábytkom sa prakticky zaplnila celá časť múru. V dnešnej modernej dobe je možné zvoliť iba malé obývacie steny, ktoré nebudú pôsobiť príliš gýčovito, ale naopak vytvoria v interiéri pocit útulňa. Variant je aj zvolenie samostatných skriniek a vytvorenie si vlastnej zostavy.

 

Dekorácia ako čerešnička na torte

 

Pokiaľ svoju obývaciu izbu už doladzujete k dokonalosti, je tu ešte pár drobností, ktoré nie je dobré prehliadnuť. Aby nebola zima od podlahy pri pití dobrej kávy s priateľmi či rodinou, zvoľte kusový koberec, pokojne aj ten s vysokým vlasom, ktorý zaistí pohodlie pre vaše chodidlá. Nielen, že nohy budú ako v bavlnke, ale celkovo zútulnia interiér. Dekoračné vankúše sú neoddeliteľnou súčasťou každej pohovky či sedacej súpravy, dodávajú im šmrnc a každý sa do nich rád ponorí. Drobnosti, ako sú sviečky alebo tie, ktoré chcete, aby boli vidieť, vystavte na nástennú policu. Vyberte svoje obľúbené rodinné fotografie, zarámujte a ozdobte nimi voľné miesto kdekoľvek na stene. V prípade, že máte radi kvety, neváhajte a kúpte si ich na dotvorenie oázy pokoja.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *