Ako zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku?

Obdobie dovoleniek je v plnom prúde. Sezóna sa ale začala aj zlodejom, ktorí využívajú neprítomnosť majiteľov nehnuteľností na odcudzenie cenností.

Ak sa chystáte na dovolenku, dáme vám pár praktických tipov, ako zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku.

Skontrolujte pred odchodom všetky okná 

Tesne predtým, ako odídete z domu, skontrolujte, či máte všetky okná dostatočne pozatvárané. Žiadne vetračky, aby sa domácnosť počas vašej neprítomnosti vetrala. Všetky okná dostatočne zatvorte (nenechávajte ani mikrovetranie).

Ak nechcete mať po príchode z dovolenky v interiéri zlý vzduch, poproste niekoho blízkeho z rodiny, aby vám chodil pravidelne vetrať.

Vždy je dobré, aby osoba, ktorej dôverujete, vám občas prišla pozrieť domov a skontrolovať, či je všetko v poriadku. Ocenia to aj vaše kvety.

Odstráňte všetko cenné zo záhrady a spred vchodových dverí 

Hojdačky napríklad odstraňovať nemusíte, ale ak sa chcete vyhnúť návšteve zlodejov, schovajte kosačku a iné cennosti na záhrade, ktoré by vám zlodeji mohli odcudziť. Nenechávajte na záhrade ani bicykle, prenosné grily, či napríklad príslušenstvo k bazénu, ktoré vám môžu zlodeji bez najmenších problémov odcudziť.

Pred vchodovými dverami, či už do bytu, alebo do domu nenechávajte žiadne topánky. Boli by ste prekvapení, ale aj toto vedia zlodeji počas vašej neprítomnosti odcudziť.

Keď odstránite všetko cenné zo záhrady a spred vchodových dverí, je nižšia šanca, že si zlodeji vyberú práve vašu domácnosť.

Vypnite elektrinu a vodu

Nielen zlodeji vedia narobiť problémy. Problémy môže spôsobiť aj elektrický skrat, či prasknutie vodovodného potrubia. Nezabúdajte preto tesne pred odchodom z domácnosti vypnúť elektrinu, vodu, poprípade plyn.

A na záver jedna užitočná rada. Nikdy nezverejňujte na sociálnych sieťach odchod na dovolenku. Práve táto informácia môže byť impulzom pre zlodejov.

Zdroj obrázka:

Autor: Yuganov Konstantin / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *